Pátek 26. února 2021svátek má Dorota 13 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Gólman-tlouštík rezignoval na svou funkci. Kvůli tomu, že během zápasu jedl masový koláč

Wayne Shaw se krmí masovým koláčem během zápasu s Arsenalem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Wayne Shaw se krmí masovým koláčem během zápasu s Arsenalem. | foto: Twitter

LONDÝN Je to borec, který okouzlil celou Anglii. Pětačtyřicetiletý brankář Wayne Shaw však na své šoumenství doplatil. Po tvrdé kritice od šéfa a manažera Suttonu za to, že během pondělního zápasu osmifinále FA Cupu s Arsenalem (0:2) jedl masový koláč, se rozhodl rezignovat na funkci gólmana i trenéra brankářů.

Sto třicet kilo vážící Shaw si nic nedělal z největšího zápasu Suttonu v historii a v poločase duelu šel s fanoušky na pivo a probíral taktiku před druhým poločasem. Stál navíc frontu na pivo, proto přišel na lavičku až v průběhu druhé půle.

V závěru utkání proto dostal hlad a zakousl se do masového koláče, a to přesto, že ho sledovaly kamery a obrázek, jak se krmí, vyslaly do celého světa.

Na to, že bude Shaw během zápasu jíst jeho oblíbený pokrm vypsaly totiž sázkové kanceláře výhodný kurz 8:1.

„Kluci mi říkali: Hele, je vypsaný kurz 8:1 na to, že si dáš během zápasu koláč. Co to má znamenat? Celý den jsem nic nejedl, tak si možná něco dám,“ smál se Shaw.

„Sun Bets na to vypsali kurz, tak jsem si říkal, že je trochu poškádlím, že to udělám. Všechna střídání jsme už vyčerpali a prohrávali jsme 0:2,“ doplnil k tomu, proč se nakonec rozhodl na lavičce jíst.

Odpoledne v den zápasu navíc Shaw, který v Suttonu pracuje i jako správce hřiště, stihl posekat hřiště a vyluxovat místo před lavičkami.

Sláva mu trochu stoupla do hlavy

Jeho chování se však příliš nelíbilo šéfovi Suttonu Bruci Elliottovi. „Wayne je bezvadný chlap, ale o tomhle jsem nic nevěděl. Znovu se dostal do novin a je znát, že mu sláva trochu stoupla do hlavy. My ho ale brzy dostaneme zpátky na zem, nebojte se.“

„Wayne se stal globální superhvězdou na základě toho, že váží sto třicet kilo. Vzal to jako šanci, jak o sobě dát vědět světu. Nepřekvapuje mě to, ale nemyslím si, že nás to ukazuje v dobrém světle,“ mrzelo kouče Paula Doswella.

A právě Doswell Sky News v úterý odpoledne potvrdil, že po tvrdé kritice na svou osobu se Shaw rozhodl v klubu skončit. „Je to velké zklamání. Wayne sám nabídl svou rezignaci a předseda ji přijal. Je to velmi smutný konec, co byl dobrý příběh,“ uvedl.

A co na to řekl sám Shaw? „Probudil jsem se dnes ráno a rychle jsem pocítil bouři kritiky. Kvůli tomu jsem rychle v klubu vyřídili, abych dostal výpověď,“ přiznal populární gólman.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...