Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Gula začal na lavičce Plzně přesvědčivou výhrou, Spartě zajistil výhru nad Budějovicemi Vindheim

Adrian Guĺa začal na lavičce Plzně výhrou 4:1 nad Ústím foto: ČTK

PLZEŇ/PRAHA - Fotbalisté Plzně vítězně vstoupili do zimní přípravy a při premiéře nového trenéra Adriána Guľy doma porazili druholigové Ústí nad Labem 4:1. Premiéru za Viktorii oslavil gólem Chorvat Marko Alvir.
  12:45aktualizováno  14:17

Chceme Jindru, ozval se Lokomotiv Moskva. Trpišovský lukrativní nabídku odmítl

Slovenský kouč Guľa do obou poločasů nasadil až na brankáře Sváčka zcela odlišné jedenáctky v rozestavení 4-3-3. Plzeňský favorit rozhodl o výhře už v první půli.

V 29. minutě v tréninkovém areálu v Luční ulici otevřel skóre Čermák a krátce před pauzou zvýšili Kayamba s Mihálikem. Po hodině hry připravil Sváčka o čisté konto Bassey, poslední slovo měl v 87. minutě debutant Alvir.

Západočeši ve čtvrtek sehrají dvojzápas s dalšími druholigovými soupeři Žižkovem a Sokolovem. V pondělí 27. ledna plzeňský tým odletí na herní soustředění do španělské Estepony.

Sparta si na úvod poradila s Budějovicemi

Fotbalisté Sparty v prvním utkání zimní přípravy doma zdolali prvoligového nováčka České Budějovice 1:0. Jediný gól na Strahově vstřelil norský obránce Andreas Vindheim.

Sparta o nejtěsnějším vítězství rozhodla v 16. minutě. Debutant Polidar rozehrál rohový kop nakrátko na Kangu, který nacentroval na Vindheima a ten hlavou přehodil brankáře Křížka.

Do konce první půle si obě mužstva vytvořila šance, krátce před pauzou zblízka netrefil míč domácí šestnáctiletý talent Karabec.

Pražané do druhé půle nastoupili v kompletně jiném složení a příležitostí na obou stranách ubylo. V 73. minutě Kozákovu hlavičku zlikvidoval Křížek. Jeho gólmanský protějšek Heča zase vychytal Mršiče.

Sparta v dalším duelu ve středu přivítá druholigovou Jihlavu. Budějovičtí po úvodním domácím debaklu 1:7 s druholigovým Žižkovem prohráli i druhý přípravný zápas a ve středu je čeká Liberec.

Boleslav vyhrála v TL svou skupinu

Fotbalisté Mladé Boleslavi v přípravné Tipsport lize porazili Varnsdorf 3:1 a ovládli domácí skupinu B. Bohemians 1905 ve skupině A zimního turnaje deklasovali Příbram 4:0.

Hlavním strůjcem boleslavského vítězství byl útočník Wágner. Ten nejprve ve 13. a 14. minutě připravil góly Jiřímu Klímovi a Pechovi a v 86. minutě sám uzavřel skóre. Středočeši ze tří utkání získali sedm bodů za dvě výhry a remízu.

Bohemians poslal do vedení v prvním poločase Puškáč a po změně stran porážku posledního týmu nejvyšší soutěže zvýraznili dvěma góly Hronek a Šmíd.

Příbram tak nenavázala na úvodní triumf 3:1 nad Jabloncem. „Klokani“ naplno bodovali ve druhém ze tří duelů na turnaji.

Karviná na závěr skupiny D přestřílela druholigový Prostějov 3:2 a dočkala se první výhry v zimní přípravě. Slezané dokonce zvítězili poprvé od konce září, kdy v nejvyšší soutěži porazili Příbram.

Liberec rozstřílel Táborsko 7:2

Liberec na úvod přípravy rozstřílel třetiligové Táborsko 7:2. Hattrickem se blýskl chorvatský útočník Musa, dva góly dal Malinský a při debutu za Slovan skóroval další ofenzivní hráč Bosňan Rondič.

Olomouc v prvním ze dvou dnešních zápasů s Trnavou prohrála 0:2. Zlín porazil jiného slovenského protivníka Sereď 2:1. Opava nezvládla přestřelku v Trenčíně a podlehla 3:4.

Teplice i ve druhé lednové přípravě remizovaly 2:2. Po úvodním souboji s Ústím nad Labem se dnes rozešly smírně s jiným druholigovým soupeřem Chrudimí.

Přípravné fotbalové utkání:

Viktoria Plzeň - FK Ústí nad Labem 4:1 (3:0)
Branky:
29. Čermák, 40. Kayamba, 43. Mihálik, 87. Alvir - 62. Bassey.
Sestava Plzně:
I. poločas:
Sváček - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Bucha, Kalvach, Čermák - Kayamba, Beauguel, Mihálik.
II. poločas: Sváček - Havel, Pernica, Gabriel, Hloušek - Herc, Procházka, Šulc - Alvir, Chorý, Kovařík. Trenér: Guľa.

Sparta Praha - Dynamo České Budějovice 1:0 (1:0)
Branka:
16. Vindheim.
Sestavy Sparta:
I. poločas:
Nita - Vindheim, Štetina, Krejčí, Hanousek - Polidar, Mandjeck, Kanga, Sáček, Karabec - Tetteh.
II. poločas: Heča - Zahustel, Kaya, Costa, Frýdek - Graiciar, Trávník, Fortelný, Plavšič - Juliš, Kozák. Trenér: Jílek.
Č. Budějovice: Křížek - Čolič (46. Kladrubský), Havel, Talovierov (59. Polom), Novák - Čavoš, Havelka - Brandner, Javorek (46. Kulhánek), Mršič - Schranz (59. Táborský). Trenér: Horejš.

Slovan Liberec - MAS Táborsko 7:2 (1:0)
Branky:
52., 72. a 77. Musa, 60. a 78. Malinský, 27. Rondič, 55. Pešek - 67. Musiol, 84. Icha.
Sestava Liberce:
I. poločas:
Knobloch - Koscelník, Kačaraba, Alibekov, Fukala - Kuchta, Breite, Michal, Potočný - Baluta - Rondič.
II. poločas: Nguyen - Mikula, Chaluš, Karafiát, Hybš - Malinský, Mara, Hromada, Pešek - Beran - Musa. Trenér: Hoftych.

FK Teplice - MFK Chrudim 2:2 (1:1)
Branky:
17. Řezníček, 80. Kučera - 40. Nikodém, 83. Vašulín z pen.
Sestava Teplic:
I. poločas: Němeček - Paradin, Nazarov, Shejbal, Hyčka - Emmer, Ljevakovič, P. Mareš - Žitný, Řezníček, Radosta.
II. poločas: Němeček - Vondrášek, Knapík, Čmovš, Hýbl - Nazarov, Kučera, Trubač - Moulis, Řezníček (66. Hural), Radosta (66. Liška). Trenér: Hejkal.

AS Trenčín - SFC Opava 4:3 (2:1)
Branky:
85. a 88. Čatakovič, 8. Van Kessel, 43. Roguljič - 45. Smékal, 52. Zukanovič, 59. Souček.
Sestava Opavy:
I. poločas:
Fendrich - Hrabina, Hnaníček, Žídek, Helešic - Sus, Jursa, Řezníček, Zapalač - Smékal, Zukanovič.
II. poločas: Šrom - Harazim, Hnaníček, Rychlý, Helebrand - Mondek, Souček, Schaffartzik, Dordič - Juřena, Zukanovič. Trenér: Balcárek.

Zimní fotbalová Tipsport liga:

Skupina A (Praha-Horní Počernice):

Bohemians Praha 1905 - 1. FK Příbram 4:0 (1:0)
Branky:
53. a 87. Hronek, 18. Puškáč, 57. Šmíd.
Bohemians:
I. poločas:
Le Giang - Köstl, Bederka, Šmíd - Vaníček, Jindřišek, Vacek, Podaný - Novák - Puškáč, Nečas.
II. poločas: Le Giang - Krch, Bederka, Šmíd (63. Hůlka) - Záviška, Vacek (63. Ljovin), Rada, Schumacher - Hronek - Vodháněl, Nečas (63. Pulkrab). Trenér: Klusáček.
Příbram:
I. poločas:
Kočí - Pazdera, Kleščík, Dramé, Cmiljanovič - Yilmaz, Zorvan, Tregler, Díl - Jindráček, Sehit.
II. poločas: Vantruba - Nový, Kvída, Šimek, Antwi - Hájek, Soldát, Kříž, Budínský - Zorvan, Jindráček (77. Vokřínek). Trenér: Nádvorník.

13:00 Dukla Praha - FK Jablonec