Hattrick En-Nesjrího zařídil Seville výhru. Barcelona rozstřílela Granadu, Real hrál bez branek

En-Nesjrí se zaskvěl hattrickem do sítě San Sebastianu. foto: Reuters

Aktualizováno
Madrid - Fotbalisté Barcelony vyhráli v 18. kole španělské ligy v Granadě 4:0 a vrátili se na třetí místo před Villarreal. Po dvou gólech si připsali kapitán Lionel Messi a další útočník Antoine Griezmann, jenž měl i nahrávku.
  17:13aktualizováno  22:58

Real Madrid remizoval v Pamploně bez branek a ztratil body ve druhém z posledních tří kol. Obhájci titulu chybí z druhé pozice bod na vedoucího městského rivala Atlético, které však odehrálo o tři utkání méně.

Sevilla, které od prosince kvůli zranění chybí brankář Tomáš Vaclík, porazila doma díky hattricku Júsufa En-Nesjrího pátý San Sebastian 3:2.

Barcelona vedla od 14. minuty po Griezmannově trefě. V rozmezí 35. až 42. minuty se dvakrát prosadil Messi. Třiatřicetiletý Argentinec je s 11 góly nejlepším střelcem soutěže a jako první hráč v dějinách La Ligy překonal hranici 10 branek v 15 sezonách po sobě. Po změně stran stanovil konečný stav Griezmann.

Hráči Sevilly slaví branku do sítě Krasnodaru.
Bono z FC Sevilla inkasuje gól v Superpoháru

Katalánské mužstvo vyhrálo třetí kolo po sobě a ztrácí čtyři body na první Atlético, které má tři zápasy k dobru. Dnes mělo hrát s Bilbaem, kvůli sněhové bouři však bylo utkání odloženo.

Úvodní čtyři branky v Seville padly v rozmezí čtvrté až 14. minuty. Domácí šli díky marockému útočníkovi En-Nesjrímu dvakrát do vedení, ale hosté pokaždé srovnali. Hattrick završil třiadvacetiletý En-Nesjrí zkraje druhého poločasu.

Andaluský celek se na San Sebastian bodově dotáhl. Navíc oproti němu odehrál o tři duely zápasy méně. Sevilla neprohrála šesté kolo po sobě a na třetí Barcelonu, která odehrála o dva zápasy navíc, ztrácí čtyři body.

Španělská fotbalová liga - 18. kolo:

FC Sevilla - San Sebastian 3:2 (4., 7. a 46. En-Nesjrí - 5. vlastní Diego Carlos, 14. Isak), Granada - FC Barcelona 0:4 (12. a 63. Griezmann, 35. a 42. Messi), Pamplona - Real Madrid 0:0.

Utkání Atlético Madrid - Bilbao bylo kvůli sněhové bouři odloženo.