10. června 2008 13:49 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Henry má problémy

Henry (vlevo)  bojuje o míč Zapatou v přátelském utkání Francie s Kolumbií | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Henry (vlevo) bojuje o míč Zapatou v přátelském utkání Francie s Kolumbií | foto: AFP

CURYCH Henry prozradil, že ho trápí problémy se stehnem.

Reprezentační vedení až do pondělí úzkostlivě tajilo veškeré informace o jeho stavu a o moc sdílnější nechtěl být ani sám postižený hráč.Novinářům po utkání pouze prozradil, že má problémy se stehenním svalem, ale už neřekl, na které noze. Henry bez větší specifikace uvedl, že ho trápí napětí ve stehně.

"Stále jsem při nedělním tréninku trochu cítil bolest. Doufám, že budu zpět proti Nizozemsku. Nejsem doktor, takže uvidíme, jak se to bude vyvíjet," prohlásil stručně barcelonský útočník. Henry opustil ve čtvrtek trénink a v následujících dnech se připravoval individuálně.

Kouč Raymond Domenech tehdy pouze řekl, že dostal úder v zápase proti Kolumbii, který byl generálkou na Euro. V pondělním utkání Henry, který je se 44 brankami nejlepším střelcem týmu ze země galského kohouta, citelně chyběl.  Úvodní duel musel kvůli stejnému zdravotnímu problému, který má Henry, vynechat i kapitán Patrick Vieira a úplně fit není ani obránce Willy Sagnol, což by mohlo znamenat velké potíže v souboji s  rychlonohými nizozemskými útočníky.

ČTK

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.