Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hledám střelce. Značka? Rychle! Viktoria se v úvodu sezony střelecky nebývale souží

Sport

  13:00
PRAHA - Viktoriáni vypadli na poslední překážce před vysněnou Ligou mistrů. Stopku jim vystavil bulharský mistr Ludogorec Razgrad, který byl nad jejich síly. Postoupila by ale Plzeň, kdyby nebyla tak střelecky potentní, jako je v úvodu sezony?

Probudí se střelec k pohledání Marek Bakoš? A spolu s ním i parťák Michal Ďuriš? foto: Ladislav Němec, MAFRA

Šéfové fotbalové Plzně reagují na vyřazení z LM. Přivádějí nové hráče

Letošní sezóna může být pro Plzeň klíčová. Tým hrál naposledy Ligu mistrů v roce 2013/2014, loňské vystoupení v Evropské lize také zanechalo spíše špatný, než dobrý dojem.

A pokud k tomu přidáme nevýrazný dojem v úvodu tohoto ročníku, nevychází z toho západočeský celek moc dobře.

Pokud počítáme soutěžní zápasy, tak v sezóně 2016/2017 odehrála Viktoria čtyři kola v lize a stejný počet v předkolech LM. A střelecká bilance plzeňských je víc než tristní.

Pouhých devět branek – šest v lize, tři v předkolech LM.

Rozstřílí se duo Ďuriš - Bakoš?

Branky stříleli hráči, kteří už v Plzni něco odehráli. Čtyři zásahy útočníků (Ďuriš 2, Bakoš a Krmenčík), tentýž počet přidali záložníci (Kopic 2, Kovařík a Kučera) a jeden gól dal obránce Matějů.

Horší ale je, že i loňským kanonýrům zvlhnul prach. Bakoš loni v dresu Liberce nasázel do sítě soupeřů 16 gólů ve třiačtyřiceti zápasech. Michal Ďuriš měl dokonce bilanci 35 zápasů / 18 branek.

U dalších útočníků to bylo slabší. Holenda 31/3, Krmenčík 10/3. A Aidin Mahmutovič 19/5, ten už ale v Plzni nepůsobí.

Viktoria potřebuje zase začít střílet góly, to je jasné. Když se nedaří starousedlíkům, měli by dávat branky posily. Jenže z nich skóroval (a to ještě z penalty proti Příbrami) pouze Bakoš.

Druhým novým hráčem v kabině byl mladík Hromada, který přišel na hostování z italské Sampdorie Janov.

Jak z krize ven? Konkurenci může zvýšit Poznar

Je pravdou, že tento mladý fotbalista zatím hraje lépe, než drtivá většina týmu, což vynikalo hlavně v první konfrontaci s hráči bulharského Razgradu. V lize zatím dostal šanci třikrát, ale jen jednou v základní sestavě.

Kanonýr to ale není, vedení západočeského celku tak na poslední chvíli hledá posily do týmu. Spekuluje se o příchodu zlínského Poznara, který se trefil do plzeňské sítě v posledním ligovém kole.

Ergys Kace.
David Limberský po zápase předkola Ligy mistrů Plzně s Razgradem.

Jedinými potvrzenými posilami v plzeňském kádru jsou tak záložníci Martin Zeman a Ergys Kace. Ani jeden z nich ale není tím střelcem, kterého Viktoria potřebuje.

Probudí se tedy některý ze spících kanonýrů? Nebo se podaří bossům Plzně zlanařit střelce Poznara? Nebo přijde někdo úplně jiný?

Autor: