19. června 2008 15:10 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Horvátha vzpomínky na diváky strašily i o dovolené

Pavel Horváth prožívá těžké chvíle.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Horváth prožívá těžké chvíle. | foto: ČTK

PRAHA Ani během dovolené se sparťanský fotbalový záložník Pavel Horvát nezbavil vzpomínek na nepovedený závěr sezony. Jeho klub v něm ztratil titul a v posledním utkání skalní fanoušci vyzývali Horvátha k odchodu, což fotbalista také skutečně zvažoval. Dnes se ale normálně zapojil do přípravy českého vicemistra a zatím nechtěl řešit, zda se vztahy mezi ním a fanoušky urovnají.


Horváth byl hlavním tahounem týmu při loňské cestě za doublem, ale neprožil dobré jaro a nakonec se stal terčem vlastních fanoušků. Ti si špatně vyložili jeho slovní střet s několika jednotlivci po vítězném finále poháru a při ligové derniéře v Liberci ho skandováním vyzývali k odchodu.


"Během dovolené jsem se k tomu několikrát vrátil, nebylo to příjemné. Dodnes jsem však přesvědčený, že jsem nic špatného neudělal," řekl dnes při zahájení přípravy Horváth, který také proto dosud ani nečinil žádné kroky, jak by bylo možné zakopat válečnou sekeru mezi ním a diváckým "kotlem". O odchodu z Letné aktuálně nepřemýšlí a dnes se vrhnul naplno do přípravy. "Budu bojovat o základní sestavu, na nic jiného teď nemyslím," řekl Horváth přesvědčivě. Nebojí se prý ani příchodu záložníka Patrika Bergra, s nímž by si rád zahrál společně.

"Je na trenérovi, jaké má plány a zda můžeme hrát spolu. A příchod Patrika vítám, protože pokud bude zdráv, bude pro Spartu velkou posilou,"pokračoval dosavadní letenský špílmachr.


Sám během dovolené především odpočíval a stačil podrobně sledovat také mistrovství Evropy. "Týden jsme byli v Itálii u známých, na chalupě jsem pak sledoval nevydařený šampionát. Mrzelo mě to i za kluky, ale takový fotbal bývá. Na jaře jsme prožili něco podobného," připomněl třiatřicetiletý hráč závěr ligy, ve kterém Sparta ztratila bezpečný bodový náskok a titul získala Slavia.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!