Neděle 24. září 2023, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

I fanoušci musí předvést, že sídlem elity je Eden

Sport

  9:35
PRAHA - Utkání proti Střížkovu, v němž se Slavii podařilo nasázet tolik gólů, kolik bylo před začátkem zápasu fanoušků v sektoru hostů, bylo povedené. Tímto konstatováním je možné hodnocení posledního ligového kola klidně uzavřít.

Slavia slaví. foto: ČTK

Pět branek i výkon sice potěšily, ale každému je jasné, že vítězství nad klubem tohoto renomé znamená asi tolik, jako že rudé kůže shodou okolností zrovna po čtvrtém kole vedou ligu. Tedy vůbec nic. Den D totiž nadešel až dnes!

Samozřejmě je možné připustit i variantu, že nejlepší český tým přes Italy do Ligy mistrů neproklouzne. Bez ohledu na pohárovou matematiku však mohou slávisté přinejmenším ukázat, kdo je v Česku pánem fotbalu!  Jakékoliv vítězství nad Fiorentinou se počítá nepoměrně víc než sebelepší výsledek proti... no, třeba Budějovicím.

Prubířským kamenem ovšem není dnešní večerní duel jen pro hráče. Všichni pravověrní fanoušci sešívaného dresu mají šanci předvést, že sídlem skutečné elity je Eden. I na utkání Řeků se zcela bezvýznamným týmem někde na Letné přišlo 14 tisíc přihlížejících. A to je výzva.

Autor (39) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Pomozte se zbavit zácpy u vašich dětí: zařaďte do jejich jídelníčku vlákninu GOS/FOS
Pomozte se zbavit zácpy u vašich dětí: zařaďte do jejich jídelníčku vlákninu GOS/FOS

V poslední době se stále více hovoří o významu vlákniny GOS/FOS. Co to vlastně je a proč by neměla chybět ve stravě vašeho potomka? Může například...