• schránka
  • Přihlásit Můj účet

Slavia slaví. | foto: ČTK

I fanoušci musí předvést, že sídlem elity je Eden

Sport
  •   9:35
PRAHA - Utkání proti Střížkovu, v němž se Slavii podařilo nasázet tolik gólů, kolik bylo před začátkem zápasu fanoušků v sektoru hostů, bylo povedené. Tímto konstatováním je možné hodnocení posledního ligového kola klidně uzavřít.

Pět branek i výkon sice potěšily, ale každému je jasné, že vítězství nad klubem tohoto renomé znamená asi tolik, jako že rudé kůže shodou okolností zrovna po čtvrtém kole vedou ligu. Tedy vůbec nic. Den D totiž nadešel až dnes!

Samozřejmě je možné připustit i variantu, že nejlepší český tým přes Italy do Ligy mistrů neproklouzne. Bez ohledu na pohárovou matematiku však mohou slávisté přinejmenším ukázat, kdo je v Česku pánem fotbalu!  Jakékoliv vítězství nad Fiorentinou se počítá nepoměrně víc než sebelepší výsledek proti... no, třeba Budějovicím.

Prubířským kamenem ovšem není dnešní večerní duel jen pro hráče. Všichni pravověrní fanoušci sešívaného dresu mají šanci předvést, že sídlem skutečné elity je Eden. I na utkání Řeků se zcela bezvýznamným týmem někde na Letné přišlo 14 tisíc přihlížejících. A to je výzva.

Autor (39) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Autor: Miloš Cihelka Lidové noviny