Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ivan Hašek oznámí až po středečním zápase, jestli skončí u reperezentace

Sport

  14:41aktualizováno  15:34
PRAHA - Ivan Hašek až po středečním zápase světové kvalifikace se Severním Irskem oznámí, jestli zůstane jako trenér u reprezentace, nebo skončí.

Ivan Hašek. foto: ČTK

Hašek, který je zároveň předsedou svazu, své rozhodnutí před duelem se Severním Irskem prý neodtajní. "Nějakou představu už samozřejmě mám, dopředu je něco v plánu, ale teď je třeba se soustředit na zápas. Pak se budeme bavit dál," uvedl Hašek.

Když se na počátku července ujal funkce reprezentačního trenéra, zdůrazňoval, že jde pouze o dočasné řešení. S tím, že pokud se český tým neprobojuje na mistrovství světa do Jižní Afriky, skončí a urychleně bude hledat trenéra, který by se ujal mužstva na dlouhodobý úvazek. Zdá se tak velmi nepravděpodobné, že by Hašek na reprezentační lavičce jako kouč pokračoval.

Po sobotě to vypadá, že se Češi na mistrovství opravdu neprobojují, protože by v posledním středečním zápase potřebovali porazit Severní Irsko a především konkurenční Slovinsko by muselo ztratit body na půdě slaboučkého San Marina, které více než pět let nedokázalo bodovat.

Hašek však dnes odmítl cokoli naznačit, mužstvo nechce před Severním Irskem rozptylovat šumem kolem své osoby. Nehovořil ani o tom, jak reprezentace využije listopadový termín určený pro baráž, která Čechy zřejmě mine. "Teď nás opravdu zajímá jen to, abychom uspokojili naše náročné diváky a vyhráli se Severními Iry. Nic víc, pak bude prostor na diskusi na jiná témata," prohlásil Hašek.

Také brankář a kapitán Petr Čech se upíná především k duelu proti ostrovnímu soupeři, i když hvězda Chelsea prý pořád tajně doufá, že by Slovinci mohli v San Marinu ztratit body. "Kvality Slovinska a San Marina jsou samozřejmě někde jinde, ale nikde není psáno, že San Marino třeba remízu ubrání. Ale moc nad tím přemýšlet nechci, musíme hledět nejprve na to, abychom zvládli náš úkol, a tím je porazit Severní Irsko," prohlásil Čech. "Ale na Slovinsku se třeba negativně podepíše tlak, jaký na ně teď bude vytvořený. Každý čeká jejich jasnou výhru, to se může otočit proti nim," dodal.

Podle něj i Haška je ale Slovinsko nyní hlavním favoritem na přímý postup na šampionát z prvního místa. Slovinci potřebují výhru v San Marinu a zároveň ztrátu zatím vedoucího Slovenska na polské půdě. "Je fakt, že konec kvalifikace zastihl Slovinsko ve skvělé formě. Už s Polskem hrálo skvěle a dalo góly jako z učebnice. Pro mě jsou hlavním kandidátem na postup z prvního místa, protože i Slovensko to bude mít v Polsku dost těžké," poznamenal Hašek.

Ten dnes připustil, že noc ze soboty na neděli pro něj nebyla lehká. Hašek se těžce smiřoval s tím, že české postupové šance výrazně poklesly, byť jeho tým porazil Polsko 2:0. "Moc jsem toho nenaspal, člověku se hlavou honí různé myšlenky," líčil Hašek.

V duchu už myslel i na to, jak svaz ekonomicky poznamená neúčast na největší fotbalové akci. "Je jasné, že by mistrovství bylo velkým finančním přínosem, ale na svazu jsme se už ekonomiku snažili osekat tak, abychom byli zabezpečení i pro případ nepostupu. Nemůžeme být závislí jen na prémiích za účast na turnajích, vytváříme dlouhodobý plán, jak zajistit finance i jiným způsobem. Například sezona 2010/11 je už zabezpečená," dodal Hašek.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!