30. června 2008 12:47 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jágr za 6 miliónů

Jaromír Jágr předvádí excelentní hru i na tenisovém kurtu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr předvádí excelentní hru i na tenisovém kurtu. | foto: ČTK

NEW YORK České hokejové hvězdě Jaromíru Jágrovi údajně nabídlo vedení New York Rangers roční smlouvu s platem šest milionů dolarů. Informaci přinesl deník NY Newsday. Již v úterý se však Jágr pravděpodobně stane volným hráčem a vyslechne si případné nabídky od ostatních klubů NHL. Sám avizoval, že by preferoval dvouletý kontrakt, po jehož vypršení se chce vrátit domů.

Český kapitán se podle Newsday může rozhodnout pro Omsk, nikoliv však za zdaněných 35 milionů dolarů na tři roky, jak v pátek dementovali Jágr i generální manažer Avangardu Anatolij Bardin. V ruském klubu by si vydělal kolem sedmi milionů dolarů ročně.

Nejproduktivnější Evropan v historii NHL na páteční tiskové konferenci v Prostějově připustil, že o své budoucnosti stále nemá jasno. "Jeden den to vypadá, že budu hrát v Evropě, jeden den zase, že v NHL," řekl Jágr. Podle všeho se rozhodne až v červenci. "Ještě nikdy jsem volný hráč nebyl, takže proč si nevyslechnout ostatní nabídky?" dodal s tím, že chce ještě minimálně dva roky strávit v zahraničí a pak zamířit do mateřského Kladna.

 Svou roli v Jágrově vyčkávání patrně sehrála i skutečnost, že jeho role v týmu Rangers se změnila v průběhu loňského léta právě s uzavřením kontraktů s volnými hráči Scottem Gomezem a Chrisem Drurym, na nichž chce klub postavit budoucnost. Nyní jsou prý v hledáčku Jezdců na předních místech útočníci Mats Sundin z Toronta se Slovákem Mariánem Hossou z Pittsburghu a obránci Brian Campbell ze San Jose s pittsburským Brooksem Orpikem.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz