Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak vidí ligu BOHEMÁK? Slavie, kličky se u dna nenosí

Sport

  15:39
PRAHA - Klokani skáčou. Jen týden po nádherném představení v Teplicích si v Edenu s přehledem poradili s Hradcem Králové. Výsledkem je osmé místo v tabulce a nikoliv nepřekonatelná devítibodová ztráta na pohárové příčky. Skvělé.

Teplice - Bohemians 1905 (radost hostí). foto: ČTK

Mač proti Východočechům nebyl jednoduchý, ale ukazuje se, že naši chlapci tvoří zkušený tým. Kapitán Sňozík podruhé za sebou udržel čisté konto, obrana před ním šlapala jako hodinky a na hrotu potvrdil vzestup formy Škoda.

Jistě, mohli jsme zvítězit větším rozdílem, protože v boji o Evropu bude rozhodovat i skóre, ale i prostá výhra 1:0 stačí. Navíc se zdá, že na vítěznou vlnu týmu zareagovali i diváci. Téměř čtyři tisícovky v opravdu nemilovaném Edenu znamenají, že počet bojkotářů pomalu, ale jistě klesá. To je dobře.

Z mého pohledu druhým nejzajímavějším zápasem uplynulého kola byla záchranářská bitva mezi chachary a sešívanými. A je zřejmé, že Slavia míří ke dnu. Hoši s hvězdou na triku si totiž neuvědomili, že opravdu hrají o záchranu.

To jsou samé narážečky, kombinace po zemi, kličky... Ale takhle se u dna tabulky nehraje. Zvláště v situaci, kdy tým vede o gól a blíží se konec zápasu, je třeba nasadit něco jiného než balet. Tedy tvrdý, urputný boj i odkopy na tribunu. Pak by se nestalo, že se nějaké ostravské ucho v poslední minutě ukopne a trefí vingl.

Ale zpátky ke klokanům. Zítra nás čeká Plzeň, nepochybně to bude šlágr kola. Naši sebevědomí bojovníci se střetnou s mašinou na góly. Remíza 3:3 by mohla zápasu slušet.

Autor (36) zažil mistrovskou sezonu jako malý chlapec a od té doby mu není pomoci.

Autor:

Vyzkoušejte s námi prací kapsle Persil a aviváž Silan zdarma!
Vyzkoušejte s námi prací kapsle Persil a aviváž Silan zdarma!

Pokud se na vás neusmálo štěstí na jaře, kdy naši testeři vyzkoušeli prací gel Persil, tak pak je takhle testovačka přímo pro vás! Hledáme 40...