29. září 2010 18:57 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jak vidí ligu BOHEMÁK: Vždyť už jsme nejlepší v Praze

Bohemians 1905 - Baník Ostrava. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bohemians 1905 - Baník Ostrava. | foto: ČTK

PRAHA A je to tady. Jednou to přijít už muselo, to věděl každý bohemák. Ale když opravdu nastal ten okamžik, kdy byl jeden z postupných cílů sezony splněn, byl to fakt pěkný pocit. Klokani jsou před sešívanci. Zatím jen o skóre a v patrech tabulky, jaká neodpovídají slavné tradici obou klubů, ovšem nemůžeme chtít všechno hned.

Jistě, chachary jsme měli převálcovat, ale v tomto případě se na naše borce nemůžeme zlobit, že zápas nezvládli a remizovali s nimi 1:1. Na tribunách bylo totiž poněkud nepřehledno. Fandové Baníčku pronesli na moderní a nejlépe chráněný stadion v Česku snad tunu pyrotechniky. K tomu se přidali zoufalí slávisti.

Když jim kvalitní zábavu nenabízí jejich tým, přišli se na pěkný fotbal podívat alespoň v provedení klokanů a chacharů. A - nakonec - pozadu nezůstali ani domácí ultras. Chvíli byli, chvíli zase ne, chvíli trocha randálu, chvíli ticho jako v kostele... Ale zpátky k sezonním cílům. Slavii už máme pod sebou a vzhledem k tomu, že tým stále ještě povede mistr Yoda, po příštím kole se od ní brzy odpoutáme i bodově.

Do Edenu přijede Plzeň, klokani míří do Boleslavi. Po reprezentační pauze nás navíc čeká série zápasů se soupeři, kteří chtějí hrát fotbal -Sigma, Sparta, Teplice. Tohle nám bude vyhovovat (ne jako trápení proti Příbrami či Ústím) a dají se očekávat výrazné bodové zisky. Naplnění našeho bojového pokřiku "Bohemians, nejlepší v Praze" není daleko (vlastně - při pohledu na současnou formu těch rudochů - jsme nejlepší už teď). Boj o Evropu je na jaře povinností.

Autor (36) zažil mistrovskou a pohárovou sezonu jako malý chlapec a od té doby mu není pomoci.

Daniel Chaloupka

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz