29. září 2010 18:52 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jak vidí ligu SLÁVISTA: Čekají nás derby proti béčku?

1. FC Slovácko - SK Slavia Praha (Milan Černý, vlevo, a Petr Reinberk) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 1. FC Slovácko - SK Slavia Praha (Milan Černý, vlevo, a Petr Reinberk) | foto: ČTK

PRAHA Hysterické reakce na třígólovou prohru od Slovácka nechápu. Hraje-li tým bojující o udržení na hřišti mužstva, které atakuje pohárové příčky, není porážka 3:0 žádným překvapením. Jen hlavně žádnou malověrnost, brzy nás čeká v minerálkové soutěži Ústí, to si jistě spravíme chuť. Osobně jako bytostný optimista věřím minimálně v postup na penalty.

Hlavně nepropadat skepsi! Vezměme si třeba jen, jak dokáže naše vedení zachovat chladnou hlavu. Když už zpanikaří i takový ostřílený kozák, jakým přece je Karel Jarolím, a začne vykřikovat něco o rezignaci, je to z míry nevyvede.

Kdepak, každou práci je třeba dokončit a buďme si jisti, že v Edenu vědí, co dělají, a ligu budeme hrát i příští rok. První nebo druhou, to je přece jedno. Určitě mají sešívaní vejboři na mysli jen a jen potěšení fanoušků, jako vždycky.

Náhodou, kdo z nás se někdy dostal při výjezdu třeba na stadion ve Varnsdorfu nebo v Čáslavi? A kolik z nás si stěžovalo, že tak dobré klobásky jako na Žižkově už jen tak neochutnají? I po sportovní stránce si jistě polepšíme. S takovým Baníkem budeme hrát při troše štěstí za sezonu klidně i šestkrát - Ostrava, Sokolov, Most. A byl by v tom čert, kdybychom na rozdíl od letoška neurvali pár bodů ve velkých derby se Spartou! Béčkem.

Prostě samé dobré věci nás čekají a my za ně nevděčíme nikomu jinému než... No, nějak si na jméno toho génia, kterému Slavie patří, ne a ne vzpomenout. Tak hezky Jarolímovi prodloužit smlouvu a na příští sezonu zdražit permanentky. Nechceme přece žádnou slevu zadarmo.

Autor (41) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Najdete na Lidovky.cz