17. prosince 2010 16:06 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jak vidí Spartu v Liverpoolu? Je to klub, kde skončil Berger

Václav Kadlec, Berger a Řepka.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Kadlec, Berger a Řepka. | foto: ČTK

PRAHA Real Madrid, Barcelona, Manchester United nebo Arsenal. Všechny slavné fotbalové kluby už se Spartou v minulosti hrály, příští rok v únoru dojde také na FC Liverpool. Soupeř českého mistra v Evropské lize představil Spartu na svých internetových stránkách v deseti bodech.

V Liverpoolu připomínají, že na Letné ukončil loni svojí kariéru Patrik Berger, který stále zůstává v paměti liverpoolských fanoušků, ačkoliv si za Reds zahrál naposledy před sedmi lety. Sparta je pro Liverpool také klubem, který pochází ze země, kde dělá manažera reprezentace Vladimír Šmicer - pro Liverpool jeden z "istanbulských hrdinů" vítězného finále Ligy mistrů z roku 2005.

Rok 2010 v obrazech

Na oficiálních stránkách FC Liverpool také hned spustili anketu, ve které čtenáři volí nejoblíbenějšího českého fotbalistu působícího v Liverpoolu. Prvních tisíc hlasujících si nejčastěji vybralo Bergra a Šmicra, až s odstupem následuje útočník Milan Baroš.

K losu se vyslovil také trenér Roy Hodgson. "S jeho výsledkem jsem spokojený. Praha je krásné město a věřím, že se nám podaří získat víc informací než v případě Rubinu Kazaň nebo Charkova, které jsme mohli také dostat." V zatím nepříliš povedené sezoně zřejmě v Liverpoolu nepokládají Spartu za obtížnou překážku, protože Hodgson už také rozvíjí úvahy, jestli bude výhodnější v dalším kole hrát s Poznaní nebo Bragou.

Najdete na Lidovky.cz