Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr
130 let

Lidovky.cz

Je mrtvý, nebo ztracený? To nás nezajímá, jen pošlete peníze, vzkazuje bývalý Salův klub

Sport

  19:21aktualizováno  7. února 9:16
Cardiff / Praha - Francouzský klub Nantes podle zdrojů BBC Wales vyhrožuje týmu z Cardiffu právníky, pokud mu waleský oddíl nepošle peníze za přestup Emiliana Saly. Ten se ale od 21. ledna pohřešuje, a pravděpodobně seděl na palubě zříceného letadla, které se nalezlo nedaleko Britských ostrovů.

Emiliano Sala. foto: ČTK

Za jeho zmizením stojí mafie, myslí si expřítelkyně fotbalisty Saly. Ale policie pátrání ukončila

Osmadvacetiletý útočník byl historicky nejdražší posilou týmu z Walesu, celek z Premier League měl přijít na více než 15 milionů liber (přes 440 milionů korun).

Ty ale Cardiff zatím nechce vyplatit. Problémem by neměla být cena, protože ta má být rozprostřena do tří let, což je standardní postup na fotbalových trávnících. Zdroj BBC ale uvedl, že Cardiff zaplatí až tehdy, kdy budou objasněny všechny skutečnosti Salova zmizení.

Zdroj také podotkl, že vedení Cardiffu překvapila nedočkavost francouzské strany, ačkoliv hledání pohřešovaných (Saly a pilota) ještě neskončilo. Navíc není jisté, zda už měl klub Salu pojištěného, a tak by mohl přestupní částku hradit z pojistného plnění.

Vrak letadla, který byl nalezen v Lamanchském průlivu.
Argentinská modelka Berenica Schkairová s expřítelem a zmizelým fotbalistou...

Mezitím prý Nantes vyhrožuje waleskému celku právními kroky, pokud nezaplatí do následujících deseti dnů. BBC kontaktovala Nantes s žádostí o vyjádření, nicméně se jej nedočkala.

Situaci komplikuje i fakt, že na 50% podíl z přestupní částky za Salu má i jiný francouzský celek – Bordeaux, v jehož dresu válel argentinský forvard mezi roky 2012 až 2015.

Pátrači vyzvedli z letadla tělo

Pátrací tým vyzvedl tělo z vraku letadla, v němž cestoval fotbalista Emiliano Sala společně s pilotem. Informovala o tom televize Sky News s odvoláním na úřad vyšetřující nehodu. Letoun byl objeven v neděli na dně Lamanšského průlivu a tělo v něm našla dálkově řízená ponorka. Dosud nebylo oficiálně identifikováno.

Sky News citovala nejmenovaný zdroj z úřadu pro vyšetřování leteckých nehod (AAIB), podle něhož skončila několikadenní snaha o vyzvednutí těla úspěšně. Tým se přitom musel vyrovnávat se silnými proudy, které omezovaly dobu, po níž mohl být nasazen stroj řízený na dálku.

Letoun zmizel z radarů 21. ledna nad Lamanšským průlivem nedaleko jednoho z Normanských ostrovů. Sala letěl z Nantes do Cardiffu, který ho koupil za 17 milionů eur. Osmadvacetiletý Argentinec se měl stát nejdražší posilou velšského účastníka Premier League v historii.

Oficiální pátrání po Salovi a pilotovi malého letadla Davidu Ibbotsonovi záchranáři ukončili bez úspěchu po třech dnech. Další pátrání po vraku letadla posléze umožnila veřejná sbírka, které se zúčastnili mimo jiné i Diego Maradona či Lionel Messi a v níž se vybralo přes 300 tisíc eur (více než sedm milionů korun).

Autor: