9. července 2010 13:27 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Je Superpohár jen další (super)průměrný český zápas?

Sparta vyhrála Superpohár (Matějovský) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparta vyhrála Superpohár (Matějovský) | foto: ČTK

PRAHA Český fotbalový Superpohár je nově vzniklá soutěž, která měla diváky i sponzory naladit na domácí ligu týden před jejím zahájením. Jenomže, duel Sparty s Plzní místo toho spíše přivábil nadměrné množství kritiky.

Špatný hrací čas, nevhodný den uprostřed týdne v čase svátků, týmy jsou v přípravě a tak nejsou rozehrané. To je jen malý výčet poznámek na nově vzniklou soutěž, která měla fotbal v české kotlině oživit. Je pravda, že "bitva" o Superpohár působila při právě vrcholícím mistrovství světa jako pěst na oko a nenabídla žádný extra zážitek.

Po Villovi s Robbenem se fanda najednou musel dívat na... zkrátka: utkání rozhodla jediná branka (byť parádní), Řepka dostal červenou, tečka.... pardon, Sparta si vydělala milion.

Více o Superpoháru

Ovšem ne vše je možná tak černé. Souboj Letenských s Plzní nabídnul ještě další pohled, a to do ochozů. Na Letnou dorazilo kolem 3,5 tisíce fanoušků, což je počet, který od čtvrtfinále průměrně navštěvoval každý zápas Ondrášovka Cupu (domácího poháru, v němž uspěla Plzeň). A jen o pár stovek méně, než obvykle v průměru zavítá na jedno kolo Gambrinus ligy.

Takže: Superpohár i v nepražskou hodinu a v "nefotbalovém" termínu přilákal, bráno tuzemskou optikou, poměrně slušnou návštěvu. "Je dobře, že Superpohár je. Pojďme ho rozvíjet dál. Na jednu stranu po něm voláme, na druhou ho pomlouváme," řekl o rozpolceném názoru na Superpohár trenér Sparty Chovanec.

Sečteno a podtrženo: začátek nové tradice byl poněkud rozpačitý, ale rozhodně je na čem stavět. Pokud se Českomoravský svaz z porodních bolestí poučí, mají se fanoušci nač těšit. Diváckou základnu si nový projekt vybudoval, jen jich je zatím počertech málo...

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz