9. června 2008 7:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Je to dobře rozehrané, nic víc, říká Brückner

Brückner je v dobré náladě.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brückner je v dobré náladě. | foto: ČTK

SEEFELD Když v utkání se Švýcarskem v 56. minutě stáhl ze hřiště trápícího se Jana Kollera a místo něj dal důvěru Václavu Svěrkošovi, mnozí si klepali na čelo. Kouči Karlu Brücknerovi (68) však nečekaný tah vyšel – právě Svěrkoš rozhodl utkání. "To nebylo o šťastné ruce. Situace to prostě vyžadovala, tak jsem Svěrkoše poslal na hřiště,“ prohlásil lakonicky Brückner po návratu do Seefeldu.

Proč se vůbec nedostal do hry Koller? Bylo to hrou Švýcarů?
Nedařilo se nám to, na co jsme zvyklí. Tedy, nedobírali jsme míče za Kollerem, měli jsme je dávat víc za obranu. Tak jsme změnili styl hry, ale nebylo to kvůli tomu, že by Koller hrál špatně.

V čem se liší role Svěrkoše a Kollera?
Svěrkoš si nabíhá za obranu, hledá si v ní skulinky, zatímco Jenda vytváří takzvané kombinační předmostí. Udrží míč pro nabíhající záložníky a hra pak dál pokračuje kombinačně. Ale to nefungovalo.

Proč?
Přechod z obranné činnosti do útoku prostě nebyl dobrý. Měli jsme obranu hodně zasunutou, ale to mi nevadilo. Vadil mi ten přechod do útoku, při kterém jsme zbytečně poztráceli spoustu míčů. Z toho pak pramenil tlak švýcarských hráčů.

Měl jste připravené ještě jiné varianty střídání?
Byly připravené, chtěli jsme střídat už dřív, ale pak jsme si to vyhodnotili jinak. Začali jsme hrotovým hráčem, pak musel střídat Libor Sionko, protože toho už měl také dost a nakonec jsme střídali tak, abychom ubránili výsledek.

Na minulém Euru se stal žolíkem Baroš. Bude jím teď Svěrkoš?
Není to žolík. Prostřídáme víc hráčů podle toho, jaké budeme mít alternativy. Musíme přihlédnout i k fyzickému zatížení.

Co vám udělalo největší radost?
Zatím se hodnocení bráním, ty pocity si nechávám až po postupu ze skupiny. Zatím je to jen dobře rozehraná skupina, nic víc.

Už máte v hlavě Portugalsko?
Trochu ano. Příprava na Portugalsko začne ještě tím, že si znovu zhodnotíme zápas se Švýcarskem.

Budete se připravovat speciálně na Cristiana Ronalda?
Nemůžeme na něj hrát individuálně, musíme ho bránit zahušťováním pole. Zdvojováním a ztrojováním.

Postavíte proti Portugalsku jinou sestavu?
Vítězná sestava se nemění.

Najdete na Lidovky.cz