Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Obrovské zklamání, truchlil Limberský po prohře Plzně

Sport

  3:21
MADRID - Fotbalista David Limberský prý v kariéře nezažil moc podobných zklamání jako ve čtvrtek večer po porážce 0:1 s Atlétikem Madrid v Evropské lize. Gól v závěru rozhodl o tom, že si s Plzní neodvezl ze hřiště velkého favorita cenný bod, ke kterému měla Viktoria blízko.

Zklamaný David Limberský (čelem) foto: Reuters

"Jestli jsem zažil někdy větší zklamání, tak jich nebylo hodně. Tohle bolí hodně. Celý tým se hrozně nadřel a pokazilo se nám to až v posledních vteřinách," řekl po utkání Limberský novinářům.

"Po takovém průběhu utkání jsme si už mysleli na bod. V první půli jsme, myslím, hráli hodně dobře, aktivně. V závěru jsme to chtěli odbránit, což se nám dařilo. Ale pak přišla ta poslední standardka. Rodríguez to trefil to z dvaadvaceti metrů do růžku. Smůla," dodal zklamaný reprezentační bek.

Právě Limberský se snažil Rodríguezovi ve střele zabránit, ale o centimetry ho míč minul. "Normálně mám chodit hlídat přední tyč. Ale nějak jsem tušil, že by to mohli rozehrát takhle, tak jsem proti němu vysprintoval, aby mě trefil. Ale on to přes mě někudy procpal a zapadlo to do růžku. Trefil to fantasticky," chválil Limberský.

ČTĚTE TAKÉ

Hlavní chybou prý bylo, že vůbec ke standardní situaci a následné gólové střele došlo. "Teď už víme, jak bychom to měli vyřešit. Ale to už je pozdě.

Byl tam zbytečný faul. A po té standardce měl být někdo na odraženém balonu, pak by se tohle asi nestalo. Ale to je kdyby," dodal Limberský.

Hned po gólu ho pohltil pocit zmaru a bezvládně padl na zem. "Nevěděl jsem, jestli mám brečet, nebo se smát. Bylo mi jasné, že už nebudeme mít čas se pokusit vyrovnat. To je hrozný pocit," připustil Limberský.

Chytat se to nedalo, řekl Kozáčik

Také brankář Matúš Kozáčik už věřil, že si Plzeň odveze bod. "Když jsem v závěru chytil hodně nebezpečnou hlavičku (Raúla Garcíi), tak už jsem už jsem věřil, že bod je náš. Říkal jsem si, že už to uhrajeme. Byl jsem přesvědčený, že se nám to podaří. Je to škoda," litoval slovenský gólman.

S inkasovaným gólem prý mohl těžko něco dělat. "Samozřejmě každý gól mrzí, zvláště v poslední minutě. Ale tohle šlo těžko chytat," uvedl Kozáčik. "S nulou by to bylo hezčí, ale myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Byli jsme blízko historickému úspěchu pro Plzeň. Už to ale nevrátíme," dodal smutně Kozáčik.

Autor: