Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Jenom v malých skupinkách. Trénovat smějí už i Brémy s Pavlenkou a Gebre Selassiem

Theodor Gebre Selassie slaví gól do sítě Freiburgu foto: ČTK

Brémy - Trénovat v malých skupinách smějí v době pandemie koronaviru z týmů německé bundesligy už i fotbalisté Brém v kádru s českým brankářem Jiřím Pavlenkou a obráncem Theodorem Gebre Selassiem. Werder k tomu dostal povolení od tamních úřadů, které nejprve přípravu s několika hráči na hřišti zakázaly.
  19:37

Brémy se nově smějí připravovat ve skupinách maximálně po čtyřech lidech. Hráči musejí při jednotlivých cvičeních dodržovat bezpečné rozestupy a zpřísněná hygienická opatření. Sprchovat a převlékat se musejí výhradně doma a při příchodu do tréninkového centra je čekají preventivní lékařské kontroly.

„Ze sportovního hlediska je to pro nás rozhodnutí Senátu pozitivní. Je to důležité poté, co hráči poslední tři týdny trénovali téměř výhradně doma. Můžeme opět přizpůsobit trénink fotbalovým cvičením,“ uvedl generální ředitel Werderu Frank Baumann.

Německá liga je stejně jako drtivá většina soutěží po světě kvůli pandemii nemoci covid-19 přerušena. Vedení bundesligy se řídí pokynem UEFA a soutěž se pokusí dohrát.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!