Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Juventus poprvé v sezoně prohrál, nestačil v Římě na Lazio

Zklamaný Cristiano Ronaldo foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu nezvládli druhé utkání po sobě, ve šlágru 15. kola italské ligy prohráli s Laziem 1:3 a v tabulce zůstali druzí. Neapol remizovala na hřišti Udine 1:1 a prodloužila tak sérii bez výhry na devět zápasů.
  22:45

Barcelona se díky hattricku Messiho udržela v čele La Ligy o skóre před Realem

Loňský vicemistr Serie A čeká na výhru v soutěžním utkání od 23. října, kdy triumfoval v utkání Ligy mistrů v Salcburku 3:2.

Juventus otevřel skóre zásluhou střely Cristiana Ronalda, třetího fotbalisty v hodnocení ankety Zlatý míč. Římský celek odpověděl těsně před pauzou, centr na zadní tyč poslal do sítě Luiz Felipe.

„Staré dámě“ se utkání výrazně zkomplikovalo v 69. minutě, kdy dostal červenou kartu za zákrok na unikajícího soupeře Juan Cuadrado. Domácí využili početní výhody už po třech minutách, na vysoký lob za obranu si naběhl Sergej Milinkovič-Savič.

Výhru Lazia mohl potvrdit v 79. minutě Ciro Immobile, jeho penaltu však brankář Wojciech Szczesny chytil. Do finální podoby tak skóre upravil až v páté nastavené minutě domácí Felipe Caicedo. Juventus v ligové sezoně prohrál poprvé.

Udine šlo do vedení v 32. minutě, když se z protiútoku trefil Kevin Lasagna. Hosté srovnali dvacet minut před koncem díky střele Piotra Zieliňského.

Ve vyhroceném utkání udělil sudí sedm žlutých a jednu červenou kartu, kterou dostal za nesportovní chování mimo hřiště neapolský Nikola Maksimovič. Za domácí tým na šest minut nastoupil Antonín Barák.

Výsledky 15. kola:

Bergamo - Hellas Verona 3:2 (44. Malinovskij, 64. Muriel z pen., 90.+3 Djimsiti - 23. a 57. Di Carmine)
Udine - Neapol 1:1 (32. Lasagna - 69. Zieliňski)
Lazio Řím - Juventus Turín 3:1 (45.+1 Luiz Felipe, 74. Milinkovič-Savič, 90.+5 Caicedo - 25. Ronaldo)