30. září 2016 8:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kadlec: Tak špatnou italskou obranu jsem nečekal. Zase jsme měli z fotbalu radost

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
AC Sparta Praha - Inter Milán.Václav Kadlec se raduje ze druhého gólu v síti... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy AC Sparta Praha - Inter Milán.Václav Kadlec se raduje ze druhého gólu v síti... | foto: ČTK

PRAHA Trochu překvapení, co? S takovými slovy vstoupil mezi novináře po výhře 3:1 v Evropské lize nad Interem Milán Václav Kadlec. Dočasný trenér Sparty David Holoubek mu sice před zápas věštil hattrick, on mu však odpověděl, že umí dát maximálně dva góly. To také splnil, i když měl ke zkompletování hattricku několikrát velmi blízko.

„Vyhrát jsme chtěli, ale že to bude takhle jednoznačné, to jsme opravdu nečekali,“ řekl po utkání čtyřiadvacetiletý útočník, který své dvě branky vstřelil během úvodních 25 minut hry.

Vašku, k hattricku jste měl několikrát blízko. Stačilo krátce po půli proměnit velkou šanci. Proč to nevyšlo?
To se dát dalo. Měl jsem střílet víc dolů, mezi nohy. A asi by to gól byl. Škoda.

Byl jste překvapený, jak jste dominovali?
Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že vyhrajeme 3:1 a že Inter bude mít jednu šanci za zápas, tak bychom tomu těžko věřili. Stalo se, jsme spokojení, ukázali jsme, že fotbal hrát umíme. Teď to jen dokazovat každý zápas.

ONLINE ZE ZÁPASU SI PŘEČTĚTE ZDE

V neděli jste propadli v derby. Kde se ve vás vzala ta proměna?
Hráli jsme trochu jinak, na brejky, což se nám doma v lize nestane. To hrajeme do plných. Ukázalo se, že nám tahle hra vyhovuje.

Poprvé vás vedl trenér Holoubek, který nahradil Zdeňka Ščasného. Co změnil?
Snažil se nás motivovat. Taktika byla zvolená dobře, nechtěli jsme se nikam hnát. Věděli jsme, že nejsme v takovém rozpoložení, že bychom je mohli po hřišti honit. Že nejsme v takovém fyzickém stavu, že si tolik nevěříme. I když po tomhle zápase už zase jo. Hrát s nimi otevřeně, to by bylo těžké. Hráli jsme z bloku a myslím, že se to vyplatilo. Jejich stopeři dělali dost chyb a my jsme byli nebezpeční.

Bylo to hodně jiné než za trenéra Ščasného?
Za dva tři dny toho moc změnit ani nejde. Jen jsme se chtěli odpíchnout od dobré obrany a hrát na brejky. V současné chvíli to bylo dobré řešení. ̈

Jak vysvětlíte, že jste hráli s úplně jiným zaujetím?
Inter hraje úplně jinak než Slavia nebo Boleslav. Hodně nám pomohlo, že jsme hráli zrovna proti takovému soupeři.

Šli jste do zápasu psychicky jinak naladění?
Byli jsme hodně motivovaní, ale hlavně jsme neměli co ztratit. Inter byl favoritem, po špatných výsledcích jsme se mohli jen zlepšit. Povedlo se.

Fanoušci nezanevřeli, dorazilo jich takřka patnáct tisíc. To jste asi taky nečekali, ne?
Byli výborní, i my jim pomohli tím výkonem. Fanoušci a hráči, to prostě patří k sobě.

Kdy jste začal věřit, že zápas dotáhnete k vítězství?
Když jsem dal první gól, byli vzadu hodně nejistí. Každý balon za obranu byl hodně nebezpečný. Říkal jsem si, že je docela dost reálné, že bychom mohli vyhrát. Jistý jsem si byl po druhém gólu.

AC Sparta Praha - Inter Milán (trenér Sparty David Holoubek).
AC Sparta Praha - Inter Milán (domácí).

A když dvacet minut před koncem snížili na jedna dva, to jste neznejistěl?
Asi ani ne, gól nám dali, ale nebylo to po jejich tlaku, hru jsme měli pořád pod kontrolou. Byla to jejich jediná akce. Musím nás pochválit, po inkasované brance jsme hráli stejně, nezalezli jsme, neodkopávali jsme, hráli jsme pořád dobře.

Chybělo vám šest hráčů základní sestavy, k tomu se v průběhu zranili Frýdek s Michalem Kadlecem. Pro vaše mladší spoluhráče to muselo být hodně složité. Souhlasíte?
Musím před klukama smeknout, všichni zahráli výborně. Abych se přiznal, mě osobně to trochu překvapilo. Snažil jsem se jim pomoct, hodně mi pomohl gól, cítil jsem se líp. Snažil jsem se je povzbudit, snad jim to dodalo aspoň trochu síly.

Dá se říct, že jste měli z fotbalu po dlouhé době zase radost?
Jo, souhlasím, měli jsme radost, diváci nás hnali při každé přihrávce, bylo to fajn. Ale pokud nevyhrajeme v Brně, tak se to zase vrátí do starých kolejí.

  • 0Diskuse