12. srpna 2011 15:32 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kalas asi vymění na rok Chelsea za Arnhem

Olomoucký fotbalista Tomáš Kalas (vlevo) přestupuje do Chelsea. Dres mu předává sportovní ředitel londýnského velkoklubu Frank Arnesen  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Olomoucký fotbalista Tomáš Kalas (vlevo) přestupuje do Chelsea. Dres mu předává sportovní ředitel londýnského velkoklubu Frank Arnesen | foto: Peška StanislavČTK

PRAHA Patřil mezi klíčové opory stříbrné devatenáctky na nedávném mistrovství Evropy. Na první start za Chelsea si nejspíš bude muset obránce Tomáš Kalas ještě počkat, ačkoliv londýnskému velkoklubu už rok patří. Na Stamford Bridge uvažují, že nejbližší sezonu stráví na hostování v nizozemském Arnhemu.

"Víme, že o tom Chelsea přemýšlí jako o jedné z možností. Zatím není nic uzavřené, ale je to na dobré cestě," řekl LN Viktor Kolář z agentury Sport Invest, která Kalase zastupuje.

ČTĚTE TAKÉ

V Arnhemu působil v druhé polovině minulé sezony také bývalý útočník Sparty Bony Wilfried. Klub, který skončil jen těsně nad sestupovým pásmem, má v další sezoně mnohem vyšší ambice. V letní přestávce se zajímal o útočníka Sparty Václava Kadlece, ale z přestupu sešlo, přestože byla na stole částka přesahující 100 milionů korun.

Podle Koláře se nedá Kalasovo stěhování hodnotit tak, že by o něj v Chelsea už nestáli. "Naopak je to důkaz, že s ním Chelsea počítá i do budoucnosti. Podobně postupovala i u jiných hráčů, které si chtěla připravit pro první tým. S Arhnemem mají v Chelsea přátelský vztah. Je to tým, který staví na mladých hráčích."

Nabírání zkušenosti v nizozemské lize doporučil Kalasovi jako správný krok také nový kouč Chelsea André Villas-Boas. Pokud by Kalas i tak nakonec zůstal v Londýně, nastupoval by především v juniorském týmu.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!