7. prosince 2011 9:03 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kapitán Plzně Horváth: Bylo to trošku kamikadze

Plzeň - AC Milán (Horváth a Limberský) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plzeň - AC Milán (Horváth a Limberský) | foto: Reuters

PRAHA Plzeňští fotbalisté zakončili pouť Ligou mistrů remízou 2:2 s věhlasným AC Milán a jejich kapitán Pavel Horváth po zápase neskrýval velkou spokojenost. Děkoval divákům, že jeho tým dohnali k vyrovnání a pochvaloval si, jak Západočeši dobrým výkonem na závěr skupiny podtrhli své sympatické účinkování v soutěži. Jen ho mrzelo, že Plzeň už v Lize mistrů skončila.

Horváth si senzační obrat ve skóre proti AC užíval. Plzeň ještě v 88. minutě prohrávala o dvě branky, ale nakonec spolu s vyprodaným Edenem oslavovala remízu. "Za stavu 0:2 jsem nepřemýšlel o tom, jestli ještě dosáhneme na bod nebo ne. Měl jsem zprávy o tom, jak hraje Barcelona, že vede, takže o výsledek už tolik nešlo. Ale fanoušci po nás žádali branku. My se hnali dopředu a bylo to trošku takové kamikadze. Vsadili jsme vše na útok a naštěstí se nám to vyplatilo," řekl Horváth novinářům.

PSALI JSME:

Úterní výkon byl podle něj asi tím nejlepším, který Viktoria ve skupině předvedla. "Měli jsme v tomhle zápase hodně předfinálních situací, kdy jsme byli před brankou soupeře. To se nám s Barcou tolik nedařilo," připomněl Horváth. "Myslím, že až na výpadek v úvodu druhého poločase jsme sehráli s AC vyrovnaný zápas. Nechtěli jsme se spoléhat na Barcelonu a chtěli jsme si ukopat ten bod. Troufám si říct, že je to zasloužená remíza," mínil.

Kdyby byli Západočeši při nadějných akcích důraznější, mohli po poločase klidně vést o dvě branky. "My jsme takoví klasičtí šmrdlalové. Místo abychom to vzali za vápnem a napřáhli, tak ještě vždycky hledáme někoho lépe postaveného a pak jsou z toho protiútoky. To je poučení pro příští zápasy," řekl Horváth.

Plzeň - AC Milán (Ďuriš)
Plzeň - AC Milán (Darida a Amelia)

Plzeňští si podle něj v závěru sáhli na dno sil. "Vydali jsme se ze všech sil a bylo vidět, že fanoušci to ocenili. Jsem hrozně šťastný, že jsme to takhle zvládli. Ke konci už jsem neměl moc sil, ale atmosféra a hráči kolem mě strhli. Užil jsem si to fantasticky," liboval si šestatřicetiletý špílmachr.

Jeho spoluhráči se prý fyzicky vydali natolik, že ani neměli v kabině dostatek sil na oslavný pokřik. "Musel jsem kluky pořádně hecovat, aby křičeli. Únava tam byla. Ani jsme neměli čím slavit, měli jsme tam pepsi colu. V Plzni si určitě nějaké pivo dáme," plánoval Horváth.

Plzeň získala ve skupině pět bodů a Horváth hodnotí její vystoupení pozitivně. "Jen mě mrzí, že to končí. Z toho jsem trošku naměkko," připustil.

"Přestupy klukům přeju"

Už se ale těší, až si na jaře zahraje s Viktorií v Evropské lize. Tam se Plzeň probojovala z třetího místa ve skupině. "Hlavně doufám, že se bude hrát v Plzni. Když to bude první zápas na tom novém stadionu, tak bych si přál dostat nejatraktivnějšího soupeře, který bude v osudí," řekl Horváth.

V té době už možná v Plzni nebudou některé opory, o které je zájem v zahraničí. "Všem klukům hrozně přeju, když se jim povede nějaký dobrý přestup. Něco končí, něco začíná. Dneska nastoupil Vláďa Darida a hrál dobře. Věřím, že si zase najdu nové nocležníky a kamarády, se kterými budu dojíždět z Prahy. Je to takový kolotoč," dodal.

ČTK, Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.