15. prosince 2018 21:40 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Kdyby Mingazov proměnil v závěru šanci, mohli jsme mít i tři body, bilancoval Rezek

Zleva Benjamin Tetteh ze Sparty a Marek Kodr z Příbrami. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zleva Benjamin Tetteh ze Sparty a Marek Kodr z Příbrami. | foto: ČTK

Příbram Nejlepším hráčem zápasu 19. kola první ligy mezi Příbramí a Spartou byl zvolen domácí záložník Jan Rezek, který parádní střelou z přímého kopu zařídil remízu 1:1. Do míče se z 30 metrů opřel podobným způsobem, jakým z takové pozice střílí portugalská hvězda Cristiano Ronaldo.

„Vzhledem k tomu, že já jsem starší, tak to má Ronaldo okopírované ode mě. Akorát on měl větší štěstí v kariéře,“ žertoval po utkání Rezek k přirovnání k útočníkovi Juventusu Turín.

Šlo už o čtvrtý zásah Příbrami v sezoně rovnou z přímého kopu. Třikrát se to předtím povedlo Romanu Květovi, přičemž jedna z jeho tref byla označena jako vlastní gól kvůli teči. „Jsem rád, že to takhle vyšlo a po dlouhé době jsem dal gól z trestňáku. Naštěstí nehrál Roman, ten by mi to určitě nenechal,“ dodal Rezek.

Chvály se dočkal i od spoluhráčů. „Honza to trefil nádherně. Pro mě osobně je to jeden z nejlepších fotbalistů, s jakými jsem kdy hrál. A trefil to fantasticky,“ řekl Radek Voltr.

Příbram tak i podruhé v sezoně obrala Spartu o body. „Ceníme si toho hodně. Pořád je to Sparta, šli jsme do zápasu s pokorou, protože jsme tušili, že kluci, kteří teď za Spartu tolik nehráli, se budou chtít ukázat. Předvedli jsme důstojný výkon a je škoda, že Mingy (Mingazov) v závěru nevyužil šanci, mohli jsme mít i tři body,“ hodnotil Rezek.

Zápas se hrál ve velké zimě, navíc hráči prochladli při přerušení utkání v úvodu kvůli fanouškům Sparty. V důsledku toho se nastavovalo 10 minut a právě v dlouhém nastavení Rezek skóroval. „Nepříjemné bylo, že se to přerušilo. Deset minut se nehrálo, tak to jsme prochladli. Ale zase jsme pak v tom dlouhém nastavení dali gól, takže děkujeme fanouškům Sparty,“ dodal bývalý reprezentant.

Příbram má po 19 kolech na kontě 20 bodů s náskok pěti bodů na poslední dvě příčky. „Kdyby nám někdo v létě řekl, že budeme mít 20 bodů, tak bychom to brali. Ale spoustu zápasů jsme prohospodařili. Také jsme tam měli pasáž, kdy jsme dostávali hodně gólů. Takže jsem rád, že jsme se ke konci podzimu zvedli a nějaké body přidali. Spokojenost je, ale i za námi to všechno vyhrává, takže v klidu to přes zimu nebude,“ prohlásil Rezek.

ČTK