30. října 2015 14:36 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Klopp brání Mourinha: Je to milý chlap. Bude přesto jeho katem?

Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp. | foto: Reuters

PRAHA Už jednou ho v důležitém fotbalovém souboji porazil. Před dvěma lety vyřadil Jürgen Klopp se svým Dortmundem Josého Mourinha a jeho Real Madrid z Ligy mistrů. Portugalec pak po sezoně skončil. Oba trenéři sice už teď vedou jiné týmy, situace však přesto může být podobná. Pokud v anglické lize v sobotu Liverpool porazí Chelsea, zřejmě to bude znamenat Mourinhův konec na lavičce londýnského klubu.

Za normálních okolností utkání mezi devátým a patnáctým moc pozornosti neláká. V Anglii to však tentokrát bude jasný šlágr kola. Narazí na sebe totiž Chelsea a Liverpool.

Obhájce titulu začal sezonu mizerně, je šestý od konce a z dosavadních deseti zápasů odešel poražen hned v polovině z nich. A trenér José Mourinho je ohrožen. Britská média spekulují, že pokud příští zápas prohraje, skončí.

To v Liverpoolu se ke změně trenéra už odhodlali. Brendana Rodgerse nahradil Jürgen Klopp, kterého si vysnili fanoušci. Německý trenér vrátil do města Beattles entuziasmus, po svém příchodu ještě neprohrál, v lize si však připsal zatím jen dva body za remízy.

Právě Klopp může být Mourinhovým katem. Tuto pozici si však nepřipouští. „O soupeřích přemýšlíme jen co se týče jejich hry,“ tvrdí německý trenér.

Respekt pro Mourinha

Samotného Mourinha se pak zastává. „Pokud nejste novinář nebo rozhodčí, dokáže být milý chlap,“ říká nový šéf Liverpoolu. „Když jsem byl v Německu, tak jsme si občas napsali. Je emocionální, stejně jako já. Má můj velký respekt.“

Klopp si uvědomuje, že jeho tým nečeká snadný zápas, jak by mohlo postavení v tabulce napovídat „Nemyslím si, že je lehčí hrát proti nim teď než před rokem,“ myslí si osmačtyřicetiletý trenér o Chelsea. „Když jste zranění, můžete být silnější. Budou mít určitě velkou motivaci.“

Tou motivací by pro hráče londýnského celku měl být boj za Mourinha. Pokud prohrají, zřejmě o trenéra, který je v poslední sezoně dovedl k jasnému triumfu v lize, přijdou.

Najdete na Lidovky.cz