8. dubna 2008 13:26 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Koller: Po EURU odcházím

Střelec Koller říká sbohem národnímu týmu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Střelec Koller říká sbohem národnímu týmu. | foto: ČTK

NORIMBERK Nejlepší střelec historie české reprezentace Jan Koller se po nadcházejícím mistrovství Evropy rozloučí s reprezentací. Řekl to v rozhovoru pro MF Dnes.

"Je to definitivní rozhodnutí, nic ho nezlomí," potvrdil vysoký střelec.

Po EURU se tak národní tým rozloučí hned se dvěma klíčovými postavami. Už dříve oznámil konec trenér Karel Brückner.

Tým najednou bude bez dvou stavebních kamenů, které znamenaly v poslední době účast hned na třech velkých akcích. A hlavně, zatím bez adekvátní náhrady.

Uvozovky dolní

Moje generace se vyměňuje, přicházejí mladí kluci. V mužstvu už není Pavel Nedvěd, Karel Poborský, kvůli zdravotním problémům ani Vláďa Šmicer.

Uvozovky horníKoller během své reprezentační kariéry v 85 zápasech nastřílel 52 branek. Nedávno mu bylo 35 let a tvrdí, že nastává generační výměna. Jeho rozhodnutí se z fáze úvah proměnilo v jistotu, když se dozvěděl o Brücknerově plánu odejít. "Cítím, že už nastal čas v reprezentaci skončit. Končí i trenér Brückner, spolu jsme v týmu spjatí. Jeho rozhodnutí udělalo definitivní tečku za mým váháním."

ČTK

Najdete na Lidovky.cz