Středa 6. července 2022, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Konkrétně jsem nikoho z ovlivnění hráčů neobvinil, brání se Poborský

Sport

  10:15aktualizováno  13:51
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Šéf českobudějovického klubu Karel Poborský popřel, že by nařkl z pokusu o ovlivnění fotbalistů Dynama před pátečním vzájemným utkáním někoho z příbramského klubu. Pro Nedělní Sport prohlásil, že mu někteří hráči řekli, že je někdo oslovil s tím, aby utkání vypustili. V prohlášení uvedl, že ze snahy ovlivnit budějovické hráče nenařkl žádnou konkrétní osobu ani klub.

Karel Poborský a Miroslav Pelta. foto: ČTK

Redakce deníku Sport však vzápětí uveřejnila nahrávku rozhovoru, v němž Poborský obviňuje "někoho" z Příbrami. Na přímý dotaz, zda budějovické hráče chtěl ovlivnit někdo z Příbrami, Poborský reagoval: "Samozřejmě ano, z Příbrami," uvedl Poborský, i když neukázal na konkrétního člověka ani nepoužil spojení "příbramský klub." Poborský se ve svém ranním prohlášení reagoval s tím, že jeho slova byla v médiích zkreslena.

"Musím se ohradit proti dezinterpretaci některých médií ohledně mého údajného nařčení klubu 1. FK Příbram a jejích představitelů z pokusu o ovlivnění vzájemného zápasu. Na pravou míru musím uvést, že v žádném rozhovoru jsem nikdy nezmínil jakékoliv jméno osoby či klubu, jak je mi médii mylně vkládáno do úst," uvedl Poborský. Jeho tým v pátek Příbrami podlehl 0:1 gólem ze sporné penalty, zůstává na posledním místě ligové tabulky a hrozí mu sestup.

K TÉMATU

Poborský hned po utkání z tendenčního rozhodování obvinil sudího Drahoslava Drábka, kterému spílal za nařízení penalty i vyloučení budějovického útočníka Jakuba Řezníčka. V rozhovoru pro Nedělní Sport přišel s vážným obviněním, že v týdnu před utkáním se snažil někdo ovlivnit českobudějovické hráče.¨"Před zápasem za mnou přišli někteří hráči a říkali mi: 'Hele, byl jsem kontaktovaný, aby ten zápas dopadl blbě.' Řekli mi to, aby se nedostali do podezření," uvedl Poborský.

V ruce nemá přímý důkaz

"Troufám si říct, že vím na sto procent, kdo to byl," dodal. Ale konkrétnější nebyl. Navíc prý v ruce nemá ani žádný přímý důkaz. "Informace, které jsem získal, o pokusu ovlivnit páteční zápas jsou velmi čerstvé, zároveň tak závažné a poprvé v mé fotbalové kariéře adresované přímo mně jako představiteli klubu SK Dynamo České Budějovice," dodal v prohlášení rekordman v počtu startů za český národní tým. Poborský o víkendu také řekl, že zváží své další působení ve výkonném výboru FAČR, kde je od roku 2009.

Poborského slova způsobila pozdvižení na fotbalové scéně, důrazně se proti nim vzápětí ohradil šéf příbramského klubu Jaroslav Starka. "Fotbal je prostě o emocích, ve kterých každý někdy něco plácneme. Samozřejmě to ale není v pořádku. Chlap jeho kalibru by se tak asi chovat nemusel. Prostě se unáhlil a řekl tyhle nesmysly. Fotbalový pánbůh je za to potrestá," uvedl Starka.

Vysvětlení po Poborském, který je členem výkonného výboru FAČR, bude požadovat šéf asociace Miroslav Pelta, který nařčení považuje za závažnou věc. Případem se ve čtvrtek také možná začne zabývat disciplinární komise asociace. V ten samý den bude výkon arbitra Drábka řešit i komise rozhodčích vedená Dagmar Damkovou. Komise navíc nevyloučila, že Drábek pokutový kop proti Českým Budějovicím mohl nařídit v souladu s pravidly. Inkriminovanou situaci však nejprve hodlá probrat právě s Drábkem, až pak k situaci zaujme konečné stanovisko.

"Doposud žádný televizní ani video záznam nezaznamenal situaci a prohřešek, za který rozhodčí pokutový kop nařídil. Přesto si většina sdělovacích prostředků vybrala a prezentuje situaci těsně po zahrání rohového kopu a vydává ji jako důkaz, že to je onen rozhodující okamžik. Tam však k žádnému přestupku, za který by měl být nařízen pokutový kop, nedošlo. K situaci mělo dojít několik sekund poté," stojí v prohlášení komise rozhodčích.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 1. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 1. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...