Středa 20. ledna 2021svátek má Ilona 4 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Konkrétně jsem nikoho z ovlivnění hráčů neobvinil, brání se Poborský

Karel Poborský a Miroslav Pelta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Poborský a Miroslav Pelta. | foto: ČTK

ČESKÉ BUDĚJOVICE Šéf českobudějovického klubu Karel Poborský popřel, že by nařkl z pokusu o ovlivnění fotbalistů Dynama před pátečním vzájemným utkáním někoho z příbramského klubu. Pro Nedělní Sport prohlásil, že mu někteří hráči řekli, že je někdo oslovil s tím, aby utkání vypustili. V prohlášení uvedl, že ze snahy ovlivnit budějovické hráče nenařkl žádnou konkrétní osobu ani klub.

Redakce deníku Sport však vzápětí uveřejnila nahrávku rozhovoru, v němž Poborský obviňuje "někoho" z Příbrami. Na přímý dotaz, zda budějovické hráče chtěl ovlivnit někdo z Příbrami, Poborský reagoval: "Samozřejmě ano, z Příbrami," uvedl Poborský, i když neukázal na konkrétního člověka ani nepoužil spojení "příbramský klub." Poborský se ve svém ranním prohlášení reagoval s tím, že jeho slova byla v médiích zkreslena.

"Musím se ohradit proti dezinterpretaci některých médií ohledně mého údajného nařčení klubu 1. FK Příbram a jejích představitelů z pokusu o ovlivnění vzájemného zápasu. Na pravou míru musím uvést, že v žádném rozhovoru jsem nikdy nezmínil jakékoliv jméno osoby či klubu, jak je mi médii mylně vkládáno do úst," uvedl Poborský. Jeho tým v pátek Příbrami podlehl 0:1 gólem ze sporné penalty, zůstává na posledním místě ligové tabulky a hrozí mu sestup.

K TÉMATU

Poborský hned po utkání z tendenčního rozhodování obvinil sudího Drahoslava Drábka, kterému spílal za nařízení penalty i vyloučení budějovického útočníka Jakuba Řezníčka. V rozhovoru pro Nedělní Sport přišel s vážným obviněním, že v týdnu před utkáním se snažil někdo ovlivnit českobudějovické hráče.¨"Před zápasem za mnou přišli někteří hráči a říkali mi: 'Hele, byl jsem kontaktovaný, aby ten zápas dopadl blbě.' Řekli mi to, aby se nedostali do podezření," uvedl Poborský.

V ruce nemá přímý důkaz

"Troufám si říct, že vím na sto procent, kdo to byl," dodal. Ale konkrétnější nebyl. Navíc prý v ruce nemá ani žádný přímý důkaz. "Informace, které jsem získal, o pokusu ovlivnit páteční zápas jsou velmi čerstvé, zároveň tak závažné a poprvé v mé fotbalové kariéře adresované přímo mně jako představiteli klubu SK Dynamo České Budějovice," dodal v prohlášení rekordman v počtu startů za český národní tým. Poborský o víkendu také řekl, že zváží své další působení ve výkonném výboru FAČR, kde je od roku 2009.

Poborského slova způsobila pozdvižení na fotbalové scéně, důrazně se proti nim vzápětí ohradil šéf příbramského klubu Jaroslav Starka. "Fotbal je prostě o emocích, ve kterých každý někdy něco plácneme. Samozřejmě to ale není v pořádku. Chlap jeho kalibru by se tak asi chovat nemusel. Prostě se unáhlil a řekl tyhle nesmysly. Fotbalový pánbůh je za to potrestá," uvedl Starka.

Vysvětlení po Poborském, který je členem výkonného výboru FAČR, bude požadovat šéf asociace Miroslav Pelta, který nařčení považuje za závažnou věc. Případem se ve čtvrtek také možná začne zabývat disciplinární komise asociace. V ten samý den bude výkon arbitra Drábka řešit i komise rozhodčích vedená Dagmar Damkovou. Komise navíc nevyloučila, že Drábek pokutový kop proti Českým Budějovicím mohl nařídit v souladu s pravidly. Inkriminovanou situaci však nejprve hodlá probrat právě s Drábkem, až pak k situaci zaujme konečné stanovisko.

"Doposud žádný televizní ani video záznam nezaznamenal situaci a prohřešek, za který rozhodčí pokutový kop nařídil. Přesto si většina sdělovacích prostředků vybrala a prezentuje situaci těsně po zahrání rohového kopu a vydává ji jako důkaz, že to je onen rozhodující okamžik. Tam však k žádnému přestupku, za který by měl být nařízen pokutový kop, nedošlo. K situaci mělo dojít několik sekund poté," stojí v prohlášení komise rozhodčích.

Vítek Starý se po dlouhé době ozval: Je toho hodně, když je člověk sám

Vítek Starý, zpěvák Mandrage - 2. února 2018 zahájila kapela v pražském Foru... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V lednu letošního roku se po něm slehla zem a od té doby o sobě nedal vědět. Nyní frontman již neexistující kapely...

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

Jan Šimák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Sovák se k nám choval hodně arogantně, vzpomínají princezny na natáčení Arabely

Arabela a Xénie po čtyřiceti letech. Jana Nagyová (na snímku) žije v Krefeldu,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Arabela a Xénie po čtyřiceti letech. Jana Nagyová žije v Krefeldu, Dagmar Patrasová v Praze. Prostřednictvím...

PODĚBRADY - pronájem bytu 1+kk
PODĚBRADY - pronájem bytu 1+kk

Čechova, Poděbrady - Poděbrady V, okres Nymburk
9 000 Kč/měsíc