24. června 2008 16:24 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Košťál tahá další jména z klobouku

Kdopak asi nahradí Karla Brücknera?Našinec či cizinec? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kdopak asi nahradí Karla Brücknera?Našinec či cizinec? | foto: ČTK

PRAHA Výběr kandidátů na místo trenéra české fotbalové reprezentace se po dnešním jednání výkonného výboru svazu výrazně nezúžil a bude uzavřen až 17. července.Velkými favority jsou aktuálně podle zákulisních informací především Jozef Chovanec a nadále také Petr Rada.

Nabídku vést Rosického a spol. dnes zaslal písemně také brazilský trenér Carlos Alberto Torres, nikoli Carlos Alberto Parreira, jak se původně předpokládalo a jak se domnívala brazilská média. Třiašedesátiletý kouč trénoval řadu klubů v Latinské Americe a naposledy vedl reprezentaci Ázerbájdžánu.

Angažmá zahraničního trenéra by nicméně znamenalo také výrazné odčerpání peněz ze svazové pokladny. Také z tohoto důvodu by raději dal svaz přednost koučům domácí provenience. Košťál dnes uvedl, že o zájmu získat sportovního manažera Sparty Chovance či teplického kouče Radu informoval i šéfy obou klubů.

"Oba trenéři dali najevo, že jsou v případě jmenování připraveni vyvázat se ze smlouvy v klubu, s čímž souhlasili také kluboví funkcionáři," řekl Košťál, čímž dal najevo, jakým směrem se ubírají závěrečné rozhovory.

ČTK