Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Kotal: Horší než v dorostu. Pokud chtějí hráči nastupovat za Spartu, takové chyby dělat nemohou

Trenér Sparty Václav Kotal byl po prohře s Českými Budějovicemi hodně nespokojen. foto: MAFRA

Rozhovor
Praha - Možná byste čekali, že se bude kabonit, on se naopak chvílemi pousmál. Ovšem jen ze zoufalství, protože důvod k radosti neměl žádný. Václav Kotal, kouč fotbalové Sparty, musel před novináři vysvětlovat domácí porážku 2:4 s Českými Budějovicemi, které do té doby v lize ani jednou nevyhrály.
  22:09

Ale proč? V čem vidíte hlavní problém?
Už v Plzni jsme dostali dva hrůzostrašné góly, soupeři jsme je nabídli. Teď se to opakovalo. Zkrátka děláme chyby, které se nedělají ani v dorostu. Triviální! Ale my se jich dopouštíme, bohužel.

Radost hráčů Českých Budějovic.
Ladislav Krejčí ze Sparty se raduje z gólu.

Góly, které jste inkasovali, působily opravdu až komicky.
Já to ještě neviděl na videu, ale máte pravdu. Byly strašně laciné. Soupeř zodpovědně bránil, hrál na brejky, my jsme se s tím nedokázali vypořádat.

Co s tím? Říznete příště do sestavy?
Řezat můžete, když máte náhradní hráče. My musíme pracovat na tom, abychom chyby eliminovali. Kluci, kteří by normálně hráli, jsou teď zranění, a ti, kteří hrají, musí začít u sebe. Viděli, že bez zodpovědného přístupu to nejde ani proti soupeři, který doteď v lize nevyhrál. Něco je špatně, to si musí hráči uvědomit.

Zaváhání favoritů. Plzeň prohrála ve Zlíně, Sparta nezvládla přestřelku s Českými Budějovicemi

Proč jste zvolil rozestavení se čtyřmi obránci?
Vycházeli jsme z chyb v Plzni, chtěli jsme obrannou řadu posílit. Dopředu nám to fungovalo celkem dobře, Karlsson i Plavšič byli na krajích hřiště aktivní, ale tři fatální chyby nás stály góly To se těžko hraje, zvlášť, když je pak soupeř v euforii a do všeho jde s totálním nasazením. 

Zatímco Budějovicím reprezentační přestávka pomohla, vám spíš uškodila, ne?
Podívejte se na sestavu, vždyť nám chybí pět až šest hráčů ze základu. Snažili jsme se pracovat s tím, co máme, na trénink nás doplnili dorostenci, aby se aspoň něco dalo nacvičovat, bohužel výsledek je jaký je. Musíme hrát s těmi, které máme. Ale pokud chtějí nastupovat ve Spartě, tyhle chyby nemůžou dělat.

Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov
Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov

Respirační onemocnění postihne čas od času každé dítě. Někdy ale může i banální onemocnění vést k nepříjemným chronickým stavům. Blíží se podzim a...

Mohlo by vás zajímat