Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Trenér mexických fotbalistů prý na letišti napadl novináře. Udeřil ho do krku

Sport

  11:43
FILADELFIE - Impulzivní trenér mexické fotbalové reprezentace jen pár hodin po triumfu na Zlatém poháru údajně napadl novináře. Když na letišti ve Filadelfii zahlédl zaměstnance televize Azteca, jenž kouče dříve kritizoval, při šarvátce ho udeřil do krku. Herrera ani mexický svaz incident nekomentovali.

Trenér Miguel Herrera. foto: Reuters

Trenér Herrera je proslulý divokým chováním během zápasů a své emoce zřejmě neudržel ani mimo hřiště. 

Novinář Christian Martinoli v televizi Azteca popsal, že když si ho kouč v bezpečnostní zóně na letišti všiml, začal mu vyhrožovat a pak ho i napadl.

Majitel televize se obrátil na národní fotbalový svaz, aby incident okamžitě vyšetřil. „Jsme překvapeni a znepokojeni chováním trenéra národního týmu. Svaz by neměl tolerovat podobné útoky na naše kolegy,“ uvedli zástupci koncernu vlastnící televizi.

Fotbalisté Mexika vyhráli mistrovství Severní a Střední Ameriky v neděli, když ve finále ve Filadelfii porazili Jamajku 3:1. O pět týdnů dříve vypadli z jihoamerického šampionátu v Chile už v základní skupině. Právě za to Martinoli dříve kouče Herreru ostře kritizoval.

Autor:

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...