28. července 2015 11:43 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Trenér mexických fotbalistů prý na letišti napadl novináře. Udeřil ho do krku

Trenér Miguel Herrera. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Miguel Herrera. | foto: Reuters

FILADELFIE Impulzivní trenér mexické fotbalové reprezentace jen pár hodin po triumfu na Zlatém poháru údajně napadl novináře. Když na letišti ve Filadelfii zahlédl zaměstnance televize Azteca, jenž kouče dříve kritizoval, při šarvátce ho udeřil do krku. Herrera ani mexický svaz incident nekomentovali.

Trenér Herrera je proslulý divokým chováním během zápasů a své emoce zřejmě neudržel ani mimo hřiště. 

Novinář Christian Martinoli v televizi Azteca popsal, že když si ho kouč v bezpečnostní zóně na letišti všiml, začal mu vyhrožovat a pak ho i napadl.

Majitel televize se obrátil na národní fotbalový svaz, aby incident okamžitě vyšetřil. „Jsme překvapeni a znepokojeni chováním trenéra národního týmu. Svaz by neměl tolerovat podobné útoky na naše kolegy,“ uvedli zástupci koncernu vlastnící televizi.

Fotbalisté Mexika vyhráli mistrovství Severní a Střední Ameriky v neděli, když ve finále ve Filadelfii porazili Jamajku 3:1. O pět týdnů dříve vypadli z jihoamerického šampionátu v Chile už v základní skupině. Právě za to Martinoli dříve kouče Herreru ostře kritizoval.

ČTK

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.