8. listopadu 2012 23:59 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Remíza je málo. Chtěli jsme slavit postup, připustil Lavička

Vítězslav Lavička před Bilbaem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vítězslav Lavička před Bilbaem. | foto: ČTK

HAIFA Bod získaný za remízu 1:1 v Izraeli po souboji s Kirjatem Šmona trenéra fotbalistů pražské Sparty Vítězslava Lavičku příliš nenadchl. Mrzelo jej, že jeho tým promarnil šanci v předstihu si zajistit postup ze základní skupiny Evropské ligy do jarní vyřazovací fáze. Lavička po zápase v Haifě své hráče nešetřil, nelíbil se mu hlavně první poločas.

"Cítíme zklamání, protože jsme si byli dobře vědomi důležitosti zápasu. Chtěli jsme z něj získat víc," řekl Lavička na tiskové konferenci. Dobře už věděl, že Lyon ve druhém utkání zvítězil v Bilbau a kdyby Sparta dnes to samé dokázala v Izraeli, mohla slavit také. "O to víc mrzí, že jsme dnes neudělali rozhodující krok," smutnil Lavička.

K výkonu Sparty v Haifě, kde Kirjat Šmona hraje své domácí pohárové zápasy, byl velmi kritický. "Nenavázali jsme na to, jak jsme odehráli poslední zápasy v Evropské lize. Výsledkem, ani výkonem," připomněl Lavička, že se Sparta dnes nepřiblížila k tomu, jak hrála při minulých domácích vítězstvích s Bilbaem a právě Kirjatem Šmona.

ČTĚTE TAKÉ

Lavičku nadzvedl hlavně nepovedený úvod Pražanů, kteří už ve třetí minutě inkasovali po chybě záložníka Holka. "Byla to naivní chyba, soupeř se lacino dostal do vedení. Měli jsme pak problém se herně najít. Když jsme měli míč, chyběla nám kvalita v útočné fázi, nebyli jsme ani dost agresivní a neměli zaujetí v osobních soubojích. Sám sebe se ptám, kde byla chyba. V poločase k hráčům padala velmi kritická slova," zlobil se Lavička.

Jedním z mála světlých okamžiků podle něj byla vyrovnávací branka Kweukeho, který se blýskl střelou ze 30 metrů. "Leo tu situaci vyřešil dobře. Ale celkově jsme těch nebezpečných situací měli málo. I ve druhém poločase. Bylo to pod úrovní z našich minulých zápasů," řekl Lavička.

I tak po dnešku věří, že Sparta si už postup ujít nenechá. Letenským stačí, když za dva týdny doma s Lyonem uhrají remízu. "My jsme získali i dnes bod, který se počítá. Věřím, že sebereme síly a další bod, který nám chybí k definitivě, uhrajeme," dodal Lavička.

Matějovský: Zápas nám nesedl

Hráči Sparty byli také po utkání v Haifě v rozpacích. Obránce Matěj Hybš navíc zažil ztíženou premiéru v evropských pohárech, když už ve třetí minutě Sparta inkasovala. "Pro každý tým je těžké, když inkasuje hned na začátku zápasu a ještě po vlastní chybě. Měli jsme ale dost času vyrovnat a zápas otočit. Bohužel se to nepovedlo a máme jenom remízu," řekl devatenáctiletý zadák.

Nervozita jej ale dnes nesžírala. "Horší to bylo ve středu, když jsem se večer dozvěděl, že budu hrát. Hodně jsem o utkání přemýšlel. Na hřišti to pak ze mne spadlo. Hodně mi pomohli kluci, kteří mě uklidňovali už před utkáním a pak na mne mluvili i na hřišti, hlavně Jirka Jarošík. Bez jejich podpory bych to měl mnohem těžší," líčil Hybš.

Kapitán Marek Matějovský také dnešní zápas považoval za hlavně promarněnou šanci zajistit si v předstihu postup. "Takže jsem hodně zklamaný. Celkově nám ten zápas nesedl, ale bylo by jednoduché to házet na dusné počasí," odmítl výmluvy Matějovský. Sám věří, že Sparta bude mít postup v kapse už za dva týdny po zápase s Lyonem. "Není důvod po dnešku věšet hlavu. Postup máme pořád na dosah," dodal Matějovský.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.