28. února 2014 7:15 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Liberecký kapitán Kováč: Moc lidí nám nevěřilo, jsem na tým hrdý

Liberecký kapitán Kováč (vlevo). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Liberecký kapitán Kováč (vlevo). | foto: Reuters

AKMAAR (Od našeho zpravodaje) Po remíze 1:1 v nizozemském Alkmaaru, která ukončila putování libereckých fotbalistů Evropskou ligou, se v Radoslavu Kováčovi praly protichůdné pocity. "Jsem samozřejmě zklamaný, ale zároveň hrdý na to, co tenhle tým dokázal," řekl kapitán Liberce. "Byla to krásná jízda, konec je ale smutný."

Co chybělo k prodloužení liberecké pohádky a postupu přes Alkmaar?
Odvedli jsme velmi dobrý výkon. Říkali jsme si, že nemáme co ztratit a domácí tým se musel bát do poslední sekundy. Jednoznačně jsme si to ale prohráli standardkami. Doma jsme dostali gól v poslední minutě, teď si říkáme, že budeme hrát natěsno, a zase jednu standardní situaci neuhlídáme. To jsme nezvládli, standardky přitom dnes rozhodují zápasy.

Jak jste prožíval závěrečné hektické minuty, kdy jste měli nadosah vítězný gól?
Míč lítal těsně kolem branky, asi tam byla i ruka, ale to nemůžu hodnotit, tu situaci jsem pořádně neviděl.

Vladimir Coufal atakuje Roye Beerense.

Postup byl nakonec až nečekaně blízko, souhlasíte?
Určitě. Hlavní problém byl v tom, že jsme šli do prvního utkání s novým týmem, navíc rovnou z přípravy, ve které to bylo z naší strany takové nemastné neslané. Měli jsme z Alkmaaru trochu respekt. Věděli jsme, že mají v nohách sedm zápasů a nemohli jsme moc otvírat hru. Někdo říká, že jsme hráli podělaně, ale to si vůbec nemyslím. Kdybychom ubránili doma remízu 0:0, tak jsme tady v Alkmaaru postoupili.

Jak hodnotíte liberecké putování Evropskou ligou?
Jsem na svůj tým hrdý, udělali jsme kus práce. Pohárová jízda pro nás byla fantastická. I když se tým přes zimu změnil, ukázali jsme, že je pořád silný. Bohužel to skončilo a teď se musíme dívat na ligu, abychom mohli zase pokukovat po třetím místu a zajistili si další účast v Evropské lize.

Který z evropských zápasů vám zůstane v srdci nejvíc?
Asi ten domácí s Udine, kdy jsme postoupili do základní skupiny. A pak samozřejmě Estoril. To už jsme byli po podzimu polomrtví, dvanáct dní jsme se připravovali a zvládli jsme to v Portugalsku výborně. Jak říkám, na to se nedá zapomenout. Strašně moc lidí nám nevěřilo, a my dotáhli až sem.

Najdete na Lidovky.cz