10. září 2015 16:51, aktualizováno  18:43 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fotbalista Limberský v opilosti naboural svůj Bentley, od nehody utíkal

David Limberský. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Limberský. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

PRAHA V reprezentačním dresu se výrazně podílel na postupu fotbalistů na Euro, kapitán Plzně David Limberský ale možná turnaj ve Francii bude sledovat spíše z policejní cely. V opilosti naboural svůj luxusní vůz značky Bentley, z místa nehody utíkal a pak ještě vyhrožoval policistům. Za to mu hrozí až tři roky za mřížemi.

Podle policie naboural vůz značky Bentley přímo do zídky na pražském Smíchově a ze zdemolovaného vozu začal utíkat. Že se jedná o Limberského potvrdil fotbalistův právník Bronislav Šerák.

„Byl účastníkem dopravní nehody, šlo o banální nehodu v malé rychlosti při odbočování vpravo do vedlejší ulice,“ uvedl Šerák pro server iDNES.cz.

Nehodě přihlížela policejní hlídka, která utíkajícího řidiče začala pronásledovat. „Policisté ho po několika metrech doběhli a zadrželi,“ uvedla policejní mluvčí Iveta Martínková. Fotbalista pak prý začal policistům vyhrožovat. „Zasypal je smrští výhrůžek, že si to lidově řečeno odskáčou a že je nyní čekají velké problémy,“ řekla mluvčí.

Test na přítomnost alkoholu v dechu řidiče byl pozitivní s výsledkem 1,5 promile, uvedla dále policejní mluvčí. Limberský byl pak převezen k lékařskému vyšetření a následně propuštěn.

„Policisté s ním zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ pokračovala mluvčí. Vzhledem k tomu, že Limberský způsobil pod vlivem alkoholu dopravní nehodu, hrozí mu nyní až tříleté vězení.

David Limberský.
David Limberský se poprvé trefil v národním dresu.

„Pro Viktorii Plzeň jsou tyto informace novinkou, v tuto chvíli se k nim tedy klub nebude vyjadřovat. V první řadě budeme stávající situaci řešit se samotným hráčem,“ uvedl v tiskovém prohlášení plzeňský klub. Škoda na luxusním voze byla policií odhadnuta na zhruba půl milionu korun.

Limberský patří k tahounům fotbalové Plzně, kterou v minulé sezoně dovedl k mistrovskému titulu, i reprezentace, které minulý týden svým gólem proti Lotyšsku pomohl na Euro 2016.

okaOndřej Kopřiva

Najdete na Lidovky.cz