Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nepoučitelný? Limberský vstřelil gól a pár dní po nehodě slavil točením volantu

Sport

  18:58aktualizováno  21:18
PŘÍBRAM/PRAHA - Omlouval se, jak ho nehoda, při níž nabořil v opilosti svůj luxusní vůz, mrzí. Své chování označil za strašnou hloupost. Jenže dva dny nato si David Limberský znovu zavařil. Při utkání jeho Plzně v Příbrami vstřelil branku a při oslavě s úsměvem na tváři předváděl, že kroutí volantem.

David Limberský z Plzně boural na pražském Smíchově opilý. foto: ČTK

Že šlo jen humorné gesto? Plzeňského obránce může i tak hodně mrzet. V současnosti je totiž s fotbalistou vedeno trestní řízení za to, že ve čtvrtek opilý na pražském Smíchově boural, utíkal před policisty a později jim nadával.

Klub mu v důrazném pohovoru napařil mastnou pokutu, zbavil ho funkce kapitána a pohrozil podmínečným vyloučením. „Mrzí mě to. Pro mé jednání neexistuje omluva,“ kál se fotbalista.

Z bujarého večírku rovnou za volant. V opilosti už bouraly i hvězdy NHL

Jenže dobrotu sekat nezačal. „Tomu chyběl už jen půllitr. Nechápu,“ napsal na Twitter k Limberského gólové oslavě fotbalový reportér České televize David Kalous.

Obránci hrozí v krajním případě až tříleté vězení. Páteční prohlášení, v němž projevil nad činem lítost, sloužilo jako polehčující okolnost. Hloupým gestem si ale pověst zase pokazil.

Limberský se v zápase prosadil ještě jednou a Plzeň nakonec vyhrála 4:0. Po utkání ale na žádost klubu nepředstoupil před novináře.

Trenér Viktorie Karel Krejčí prý jeho oslavu neviděl. Vyjádřil se k ní jen spoluhráč Jan Kopic: „ Znám to. Když dáte gól, máte strašnou radost a někdy se nekontrolujete, co děláte,“

Autor:

Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete
Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete

Ajvar skvěle dochutí všechny grilované pokrmy. V redakci jsme vyzkoušely jemný i pálivý Ajvar, který se hodí k masu i zelenině. Jaké recepty se...