7. ledna 2016 16:20 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Skandál před fotbalovým galavečerem? Na internet unikly výsledky Zlatého míče

Lionel Messi prý získá Zlatý míč za rok 2015 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lionel Messi prý získá Zlatý míč za rok 2015 | foto: Reuters

PRAHA Fanoušci Lionela Messiho vzali tu zprávu jako hotovou věc: argentinský útočník údajně převezme v pondělí 11. ledna na slavnostním galavečeru Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu za uplynulý rok. FIFA se ale od informací, které unikly na internet, rázně distancuje. Prý jde o nesmysl.

Průšvih, nebo počin vtipálků? Nizozemský novinář Michel Abbink z NU Sport zveřejnil na svém Twitteru obrázek z webu společnosti European Sports Media, která prestižní událost organizuje.

Je na něm přehled posledních vítězů Zlatého míče včetně toho za uplynulý rok 2015, galavečer je přitom na programu až v pondělí 11. ledna. Cenu má převzít Lionel Messi z Barcelony, mezi ženami zvítězí Célie Šašičová.

Web brzy informaci smazal a přidal vysvětlení, že se stala technická chyba. „Šlo o držitele ocenění pro nejlepšího hráče a hráčku UEFA. Omlouváme se.“

FIFA později vše označila za nesmysl. „Podobné zprávy někdo zveřejnil už 1. listopadu. Žádné výsledky neunikly. Informace tohoto typu jsou falešné.“

Pokud se ale údajně smyšlené výsledky ukáží v pondělí jako pravdivé, snese se na řídící organizaci světového fotbalu další temný stín.

V nominaci na Zlatý míč jsou všechni největší hvězdy včetně Cristiana Ronalda, který anketu ovládl poslední dva roky. Mezi trojicí favoritů je vedle Messiho i jeho brazilský spoluhráč z Barcelony Neymar.

Lionel Messi z Barcelony slaví svůj gól ve finále mistrovství světa klubů.
Lionel Messi a Neymar z Barcelony slaví gól v zápase Ligy mistrů proti AS Řím.
lsoLukáš Šonský