14. dubna 2011 20:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Málokdo měl proti Barce tolik šancí, těšilo Hübschmana

Lionel Messi (vlevo) a Tomáš Hubschman | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lionel Messi (vlevo) a Tomáš Hubschman | foto: Reuters

PRAHA Dvakrát prohrát s Barcelonou není ostuda. Fotbalisté Šachtaru Doněck si ve čtvrtfinále Ligy mistrů i se záložníkem Tomášem Hübschmanem (29) dokázali vysloužit její respekt. Favorit proto ani v úterní odvetě přes bezpečný náskok z prvního zápasu nešetřil Lionela Messiho, Xaviho ani další velké hvězdy.

Dá se mluvit o zklamání, když vypadnete s týmem, který je považován za nejlepší na světě?
Zklamání přijde po každé porážce. Potřebovali jsme uhrát minulý týden dobrý výsledek v Barceloně, abychom doma měli ještě šanci. To se nepovedlo a po porážce 1:5 bylo na 90 procent jasné, kdo postoupí. Kdo ale oba zápasy viděl, musí uznat, že málokdo si vytvořil proti Barceloně tolik šancí jako my.

Čtěte také

Zvlášť na Nou Campu jste hráli hodně otevřeně. Nezvažovali jste přece jen opatrnější přístup, jaký nedávno předvedla česká reprezentace ve Španělsku?
V Šachtaru se snažíme hrát ofenzivní fotbal celou sezonu a měnit taktiku jen kvůli jednomu zápasu by nebylo nejlepší. Právě počet vytvořených šancí nás může těšit, největší zklamání zase představuje způsob, jakým jsme s nimi naložili.

Překvapilo vás, že v odvetě přes čtyřgólový náskok Barcelona znovu nastoupila v úterý prakticky v nejsilnějším složení a nijak se nešetřila?
Určitě to dokazuje, že z nás měli respekt. Před dvěma roky s námi doma prohráli a věděli, že je nečeká nic lehkého. Proto znovu nasadili to nejlepší kromě Iniesty, který stál kvůli kartám. Nešetřili se a nebrali ani ohled na to, že je o víkendu čeká zápas s Realem Madrid.

To můžete brát jako vyznamenání.
Zahřeje to. I trenér Guardiola dával před odvetou najevo, že není rozhodnuto.

Jako jeden z mála českých fotbalistů v této sezoně můžete z vlastní zkušenosti porovnat úroveň Barcelony a španělské reprezentace. Když vedle sebe postavíte oba týmy, jak se vám jeví?
Barcelona je určitě silnější, může do sestavy přidat Messiho a další cizince. Zmíním třeba obránce Alvese a dalšího Brazilce Adriana. K tomu připočítejte Argentince Mascherana v záloze, a vyjde vám, jak obrovská síla v Barceloně je.

Existuje na světě tým, který ji může zastavit?
Loni se to povedlo Interu Milán, ale letos to bude ještě těžší. Za každé situace se Barcelona snaží hrát fotbal, ne jen údržbu nebo betonování. To se mi na ní líbí nejvíc.

Třikrát jste si za uplynulý měsíc zahrál proti Xavimu, se kterým jste se na hřišti potkával nejvíc. Už se musíte dobře znát...
I pár slov jsme prohodili. Vypadalo to, že z těch zápasů moc nadšený nebyl. Bylo z něj cítit, že ani jeden pro něj nebyl vůbec jednoduchý.