30. května 2011 22:44, aktualizováno  22:46 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

'Mám za sebou jednu z nejlepších sezon'

Petr Čech vyhrál anketu Zlatý míč ČR celkem devětkrát. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Čech vyhrál anketu Zlatý míč ČR celkem devětkrát. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHY Brankář Petr Čech pošesté získal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu České republiky. Vítězství v tradiční anketě bere jako ocenění za povedenou sezonu. Uplynulý ročník totiž považuje za jeden z nejlepších v kariéře, jen ho mrzí, že s Chelsea nezískal žádnou klubovou trofej. O to víc ho prý šestý Zlatý míč potěšil.

"Sice jsem Zlatý míč získal už pětkrát, ale samozřejmě jsem rád, že ho mám i pošesté. Vždy to beru jako ocenění své sezony a důkaz, že dělám práci dobře," řekl Čech na dnešním setkání s novináři. "Navíc šestkrát vyhrál Zlatý míč jen Pavel Nedvěd a je hezké se mu vyrovnat. Třeba ho někdy i překonám, přeci mám před sebou ještě několik sezon," dodal.

Právě skončenou sezonu považuje za jednu z nejlepších v kariéře. "Sezona byla excelentní. Jediné, co ten rok kazí, že se týmu nepodařilo získat žádnou trofej. Byla to určitě jedna z mých nejlepších sezon," prohlásil Čech. "A Zlatý míč je taková třešnička na dortu. Ale je pravda, že bych raději vyhrál Ligu mistrů než deset Zlatých míčů," přiznal.

Petr Čech vyhrál pošesté anketu Zlatý míč.

Poprvé Zlatý míč získal v roce 2005, od té doby se prý hodně změnil. "Kromě toho, že jsem zestárl, tak se snažím pracovat na svojí hře. V každém věku se dá něco vylepšit. Snažím se zlepšit každý detail a je vidět, že se to vyplácí," řekl gólman Chelsea. "V poslední době se snažím svou hru podrobněji analyzovat. Přidávám více taktiky a větší zapojení do obrany nejen jako brankář, ale i jako hráč," dodal.

Těší ho, že mu v sezoně vedle dobrých výkonů fungovalo i zdraví a vyhýbala se mu zranění. "Odehrál jsem 60 zápasů, což jsou dvě české sezony v jedné. Přesto jsem vydržel zdravý. Únava je, ale cítím se dobře," řekl.

Náladu mu prý pozvedlo i to, že český titul získala Plzeň, kde se narodil. "Přál jsem titul Plzni, protože ho nikdy nevyhrála. Zasloužila si ho, i město Plzeň si ho zasloužilo, protože to tam může fotbal posunout dál. Uvidíme, jak se s tím klub vypořádá. Doufám, že zůstanou nohama na zemi a nebudou táhnout klub na hranici, jako se to stalo třeba Slavii," dodal Čech.

ČTK, Lidovky.cz