Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

Sport

Messi už se nadále nepovažuje za hráče Barcelony. Za vynechání tréninku mu ale hrozí pokuta

Lionel Messi foto: Reuters

Madrid - Barcelona má v pondělí první trénink pod novým koučem Ronaldem Koemanem. Nedorazí na něj ale jeden z nejlepších fotbalistů světa. Lionel Messi to s odchodem myslí vážně.
  13:55

O odchodu argentinského záložníka z Barcelony se spekuluje již delší dobu, jak se zdá, je jeho přesun na spadnutí, ač sám klub tvrdí opak. Messi v neděli odmítl podstoupit týmové testy na koronavirus a dopředu také oznámil, že se nezúčastní ani úvodního tréninku. 

Podle informací španělských médií jeho otec a zároveň i agent Jorge Messi jedná s Barcelonou o přestupu. Ve středu by se měl setkat s vedením španělského celku, kde prodiskutují možnosti jeho odchodu. 

Ve hře je rovněž spousty peněz. Messi má ve smlouvě výstupní klauzuli v hodnotě 700 milionů eur a o značnou částku může přijít i sám hráč. Ten je totiž stále platným hráčem týmu a absencí na tréninku se dopustí vážného přestupku. Poté, co odmítl podstoupit testy na koronovirus navíc už druhého za sebou. 

Podle smlouvy mu tak hrozí pozastavení smlouvy až na 30 dní a stržení až 25 % platu. I toto tak bude s největší pravděpodobností předmětem jednání. 

FC Barcelona = Messi. Vydrží to spojení i po letošním létě?
FC Barcelona = Messi. Vydrží to spojení i po letošním létě?

Kam Messi z Barcelony zamíří zatím jasné není. Spekuluje se o Manchesteru City, kdy by se mohl potkat se svým bývalým koučem Pepem Guardiolou. Nabídky prý plánuje podat také PSG a Inter Milán. 

Argentinský reprezentant strávil v Barceloně celou svou profesionální kariéru. V hlavním týmu nastoupil k 485 zápasům a vstřelil 444 branek. 

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!