Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Mexiko zažilo zemětřesení. Způsobil ho gól na světovém šampionátu

Sport

  8:29
MEXICO CITY - Fotbalisté Mexika způsobili jednu z prvních senzací letošního světového šampionátu, když porazili v úvodním zápase na turnaji obhájce titulu z Německa 1:0. Překvapivá výhra způsobila v zemi poprask, zapříčinila však prý také malé zemětřesení.

Mexičan Hirving Lozano (vpravo) slaví úvodní gól zápasu s Německem. foto: Reuters

Německo - Mexiko 0:1. Obhájci titulu na úvod turnaje zklamali

Jihoamerický Institut geologického a atmosférického výzkumu IIGEA napsal na svém účtu na Twitteru, že zaznamenal mírné otřesy půdy v oblasti hlavního města Mexico City v neděli v 11:32 tamního času, což je přibližně ve chvíli, kdy záložník Hirving Lozano z rychlého protiútoku překonal brankáře Manuela Neuera. 

Podle seismologických expertů mohla otřesy způsobit radost fanoušků po vstřelené brance.

17.června 2018 v 17:44, příspěvek archivován: 17.června 2018 v 20:13

El #sismo detectado en la Ciudad de México se originó de manera artificial. Posiblemente por saltos masivos durante el Gol de la selección de #México en el mundial. Por lo menos dos sensores dentro de la Ciudad lo detectaron a las 11:32. https://t.co/mACKesab3b

Mexičané nakonec vedení udrželi a prozatím jsou v čele neúplné tabulky skupiny F. Pokud by jejich úspěšné tažení turnajem pokračovalo, dala by se v otřesech v okolí Mexico City hledat pravidelnost.

Autor: