5. dubna 2016 9:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Miliardář Šimáně opustil vedení fotbalové Slavie. Prý nechce dávat další peníze

Bývalý šéf fotbalové Slávie Jiří Šimáně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý šéf fotbalové Slávie Jiří Šimáně | foto: ČTK

PRAHA Fotbalovou Slavii opustil její šéf. Jiří Šimáně, který vlastní bezmála čtyřicet procent akcií klubu, rezignoval na post předsedy představenstva. Na stránkách vršovického mužstva jako hlavní důvod uvedl neshody ve vedení.

Zástupce vlastníka téměř šedesáti procent akcií – čínské společnosti CEFC – Jaroslav Tvrdík na svůj twitterový účet napsal, že Šimáněmu se nelíbilo potvrzení Dušana Uhrina ve funkci trenéra. Spory se týkaly i financování. „Myslím, že Šimáně již do klubu nechce dávat další peníze. Jenže ono to bez nich ještě dlouho nepůjde,“ sdělil LN zdroj z vedení Slavie.

Šimáně se svého podílu nechce zbavit. „Před časem ho však k prodeji nabídl,“ uvedl zdroj. „Šimáněmu stačilo klub zachránit a to se podařilo. Avšak on by Slavii živil zejména z prodeje hráčů, chtěl prodat Milana Škodu i Jaroslava Zmrhala, ale většinový vlastník byl proti. Čínský akcionář chce naopak klub posilovat. Slavia bez stadionu jej stála již několik set milionů, Šimáněho mnohem méně. Ke konfliktu muselo dojít,“ dodal. Šimáně byl stručný: „Nechci to dále medializovat,“ vzkázal LN.

István Léko

Autor

István Lékoistvan.leko@lidovky.czČlánky

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.