Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mohl to být velký průšvih. U stadionu pro fotbalové MS se v Rusku sesula zem

Sport

  14:59
VOLGOGRAD/PRAHA - V den finále světového fotbalového šampionátu nebyl jediným problémem, že během souboje Francie vs. Chorvatsko vnikli na trávník stadionu v moskevských Lužnikách členové ruské feministické punk-rockové skupiny Pussy Riot. Ve Volgogradu se kousek od místního stánku sesunula půda. Nikdo naštěstí nebyl zraněn.

Volgograd Arena po sesuvu půdy. foto: ČTK/AP

Volgograd Arena stála téměř šest miliard korun, z čehož nebyli místní obyvatelé příliš nadšení. Raději by viděli, kdyby se peníze investovali jinak. Krásný stadion pro 44 tisíc diváků se přesto postavil a nakonec hostil během šampionátu čtyři duely.

MS ve fotbale 2018: letadlo se stříbrnými chorvatskými hrdiny.
Volgograd Arena po sesuvu půdy.

Jenže stačil jeden prudký liják, podobný tomu, který zažili před pár dny také obyvatelé Prahy, a mohlo být po architektonickém skvostu. V den finále MS se totiž sesunula u arény půda. Navíc vnikla voda také na samostatný stadion a způsobila škody, které se budou odstraňovat dle místních úřadů zhruba týden.

„Něco takového se stane jednou za sto let,“ zní přesto v prohlášení státní společnosti Sport In, která na stavbu dohlížela. „Šlo o mimořádně silné srážky,“ lze se dočíst ve zprávě.

Aby to nebylo jako ve známém českém filmu Jáchyme, hoď ho stroje. Tam také psychiatr Chocholoušek tvrdil: „Náš ústav se vám, pane Hudečku, mými ústy co nejsrdečněji omlouvá za toto politování hodné nedopatření, ke kterému dochází maximálně jednou za deset let!“

Že tomu tak úplně nebylo, není třeba dodávat...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat