Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mourinho se posmívá Ranierimu, že neumí anglicky

Sport

  18:19
MILÁN - Portugalský trenér José Mourinho dává v Itálii vzpomenout na své slovní přestřelky s Arsénem Wengerem či Alexem Fergusonem z doby, kdy trénoval Chelsea. Současný kouč Interu Milán si v novinách neodpustil nelichotivé poznámky o trenérovi Juventusu Claudiu Ranierim, jenž vedl londýnský velkoklub před ním.

José Mourinho foto: AFP

Mourinho si v posledních dnech na Apeninském poloostrově vysloužil kritiku tím, že se nechal v kontaktu s novináři zastupovat asistenty. Do debaty se vložil i Ranieri názorem, že trenéři by měli mluvit s médii z respektu k fanouškům.

"Studoval jsem italštinu několik hodin denně mnoho měsíců, abych byl schopen komunikovat s vámi novináři, a vy si myslíte, že nemám dost respektu?" rozohnil se Mourinho v listu Gazzetta dello Sport. "Kdo je Ranieri, že tohle říká? Po pěti letech v Anglii měl problém říct dobré ráno a dobrý večer," rýpnul si do svého italského kolegy prostořeký Portugalec.

Mourinho se už dostal s Ranierim do slovní přestřelky minulý měsíc, když porovnal jeho nepříliš úspěšné působení v Chelsea se svým a řekl, že jeho šestapadesátiletý rival je příliš starý na to, aby si osvojil vítěznou mentalitu.

Autor:

Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?
Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?

Mražené produkty od Nowaca jsou navrženy pro snadnou a rychlou přípravu. Jsou tak naprosto ideální, když k vám přijde nečekaná návštěva nebo už...