Portugalsko
Střídající Martins se hned uvedl drzými jesličkami na stopera Da Costu. Ten ho odměnil nevybíravým zákrokem.
61.
Maroko
Centr Boussoufy téměř z půlky hřiště si našel na hranici pokutového území Mehdi Benatia, jenž se uvolnil před dva portugalské hráče. Zakončení levačkou však ukázalo jeho technické nedostatky ve hře levou nohou. Je totiž pravák.
60.
Střídání
Portugalsko poprvé střídá. Bernarda Silvu nahradí Gelson Martins.
59.
Portugalsko
Portugalsko teď hraje o dost více defenzivněji a soustředí se na brejkové situace. Ty ovšem aktivní Maročané zatím ve druhém poločase lehce eliminují.
57.
Důležité
Velká šance Maroka! Zyiechův centr lehce tečoval hlavičkou Belhanda a Patrício míč vyškrábnul z brankové čáry na roh.
55.
Maroko
Amrabat na pravé straně Guerreira opravdu trápí. Další pěknou kličkou se proti němu uvolnil, na hranici vápna naservíroval míč Belhandovi, který nadějnou střelu umístil pouze doprostřed brány, kde čekal připravený Patrício.
53.
Maroko
Nordin Amrabat se na pravém křídle uvolnil kličkou přes Guerreira a nebezpečně odcentroval. V hlavičkovém souboji však neuspěl Zyiech. Portugalci tak nadále úspěšně brání útočné choutky Maroka.
51.
Portugalsko
Joao Mario utekl po levém křídle, kde servíroval míč zcela osamocenému Guedésovi, ten míč promáchnul. Na hranici pokutového území ho našel Cristiano Ronaldo, kterému střela ale vůbec nesedla a výrazně přestřelil.
48.
Portugalsko
Rohový kop Portugalci rozehráli na krátko. Moutihno přiťuknul Guerreirovi, který posadil míč na hlavu Fontého, jenž hlavou těsně minul.
46.
Důležité
Rozhodčí Geiger právě zahájil druhý poločas.
45.
Maroko zatím vede na střely 7:5, ovšem jde většinou o dalekonosné projektily, které výrazně brankáře Patricia neohrožují. Portugalci se snaží naopak míč dostávat do pokutového území a jejich šance jsou výrazně nebezpečnější.
45.
Důležité
Americký rozhodčí ukončuje první poločas. Portugalsko díky trefě Ronalda vede o poločase nad Marokem 1:0.
45+3.
Maroko
Na centr Zyiecha si nabíhal Benatia, kterého míč jen těsně minul. Míč nakonec končí za pomezní čarou.
45+2.
Maroko
Nordin Amrabat utekl po pravé straně, kde ho fauloval Guerreiro. Maroko bude zahrávat zajímavou standardní situaci.
45.
Důležité
Mark Geiger nastavuje tři minuty k prvímu poločasu.
44.
Maroko
Až na pravé křídlo se dostal ofenzivní záložník Younes Belhanda, jenž hájí dres Galatasaray Istanbul, jeho centr však opět krotí precizní portugalská obrana.
42.
Maroko
Maročané teď kombinují a portugalští obránci si opravdu nelámou hlavu s fauly. Již třetí faul za dvě minuty v situaci, kdy marocký hráč vytvářel nebezpečnější situaci.
40.
Karta
Mehdi Benatia dostává žlutou kartu, jeho přemotivovanost v tomto zápase je viditelná.
39.
Portugalsko

Ronaldo uvolnil kolmou přihrávkou za obranu Guedése, jenž se šajtlí snažil napodobit Tomáše Rosického. Tento pokus ovšem reflexivním zákrokem zneškodnil Munir.

• Cristiano Ronaldo se raduje ze svého čtvrtého gólu na mistrovství světa.

Cristiano Ronaldo se raduje ze svého čtvrtého gólu na mistrovství světa. / Autor: Reuters

37.
Maroko
Levý obránce Hakimi se prodral po lajně a hledal na hranici pokutového území Boutaiba, toho zády k brance ovšem připravil o míč Pepé, který zatím nedává marockému útočníkovi ani centimetr prostoru.

Nepřehlédněte

Branka: 4. Ronaldo
Rozhodčí: Mark Geiger - Frank Anderson (oba USA), Joe Fletcher (Kanada) - Sergej Karasev (Rusko).
Portugalsko: Patrício - Soares, Fonte, Pepe, Guerreiro - Mario, Moutinho, Carvalho, Silva - Ronaldo, Guedes
Maroko: Munir - Dirar, Benatia, Da Costa, Hakimi - El Ahmadi, Bossoufa - Amrabat, Belhanda, Zyiech - Boutaib