24. září 2018 6:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Musí jim být nad šedesát a nesmějí popoběhnout. Walking fotbal zažil první mistrovství ČR

Mezistátní zápas ve walking fotbale Česko - Slovensko. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mezistátní zápas ve walking fotbale Česko - Slovensko. | foto: FAČR

PRAHA Bylo vám už 60 let a baví vás fotbal? Tak v tom případě je tu pro vás ideální sport - walking fotbal. Sport, v němž nemůžete běhat, pouze chodit, se v Česku dokonce zpopularizoval natolik, že se o víkendu konal první ročník mistrovství České republiky.

Samotní rozhodčí sice ještě tápou, co ještě není běh a co už jo, všichni účastníci se však shodují, že jde především o zábavu. 

Sport v Česku pomohl zpopularizovat někdejší obránce pražské Dukly a reprezentace Jan Fiala, legendární záložník Sparty a reprezentace Jan Berger či někdejší reprezentační trenér Josef Pešice, který loni v prosinci podlehl následkům rakoviny.

Právě na jeho počest se prvním mistrovství republiky ve walking fotbalu uskutečnilo.

„Základní myšlenkou je zahrát si fotbal, ne se měřit na nějakém mistrovství světa. A zažít u toho srandu,“ přiznává Jan Berger.

Walking fotbal se do Česka dostal z jeho kolébky ve Skotsku. Tam vznikl z toho důvodu, aby si bývalý fotbalisté mohli prodloužit svůj fotbalový život. 

larJaroslav Šindelář

Advantage Consulting, s.r.o.
SERVISNÍ TECHNIK BEZPEČNOSTNÍCH SYSTÉMŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat: 24 000 - 27 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz