Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na lavičce jsem hodně trpěl. Šanci na výhru nám dal dvěma vynikajícími zákroky Kepa, řekl trenér Chelsea

Sport

  23:45
PRAHA - Velkou poklonu složil Slavii italský trenér Chelsea Maurizio Sarri po úvodním zápase čtvrtfinále Evropské ligy. Přiznal, že výhra jeho týmu 1:0 se rodila velmi těžce, protože v první půli byla podle něj Slavia lepším týmem a ve druhé půli udržel akcie Chelsea nad vodou dvěma velmi dobrými zákroky gólman Kepa Arrizabalaga.

Trenér Chelsea Maurizio Sarri objímá kouče Slavie Jindřicha Trpišovského. foto:  Michal Sváček, MAFRA

„Bylo velmi těžké tady hrát, soupeř byl velmi dobře fyzicky vybavený, byl agresivní, v první půli byl lepší. Museli jsme ve druhé půli přidat, abychom měli šanci uhrát dobrý výsledek a to se nám naštěstí povedlo,“ přiznal Sarri na pozápasové tiskové konferenci.

Trenére, jak byste zhodnotil výkon gólmana Arrizabalagy, který Chelsea velice podržel?
Abych se přiznal, na lavičce jsem hodně trpěl, ale Kepa (Arrizabalaga) předvedl dva vynikající zákroky a udržel nás ve hře o vítězství. Zásluha na něm mu patří největším dílem. 

Zklamaný kapitán Slavie Simon Deli.
Útočník Chelsea Olivier Giroud.

Proč jste poslal Edena Hazarda na hřiště až v průběhu druhého poločasu?
Eden zůstal na lavičce, abychom mohli jeho sílu využít ve druhé půli. A to se nám povedlo, pomohli nám i další střídající hráči.

Jaké vyhlídky na postup má váš tým před odvetou?
Ani v odvetě nás nečeká lehká práce, bude velmi těžké postoupit. Slavia hraje velmi dobře venku, což už ukázala v Genku a Seville. Rozhodně nic nepodceníme, ani dobrý výsledek z Prahy před odvetou nemusí nic znamenat.

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...