Středa 11. prosince 2019svátek má Dana -5 °C skoro jasno Předplatné LN
11. června 2011 13:17 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Naděje na ligu v Brně i Jihlavě. Kdy bude los?

Brno - Olomouc (Richard Dostálek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brno - Olomouc (Richard Dostálek) | foto: ČTK

PRAHA Dva roky starý korupční skandál opět hýbe fotbalovým děním v Česku. Pokud disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu uzná, že v zápase Olomouce s Bohemians Praha opravdu došlo k úplatku, je možné, že zbude jedno volné místo v první lize.

Na to mají teoreticky šanci Brno coby patnáctý (tedy sestupující) tým z elitní soutěže a Jihlava, která naopak skončí těsně pod postupovými příčkami ve druhé lize.

Disciplinární komise v čele s Jiřím Goldou zasedne znova 27. června, o čtyři dny dříve budou u civilního soudu vypovídat funkcionáři olomouckého klubu. Lépe řečeno budou spíš vyvracet slova bývalého sportovního ředitele Jiřího Kubíčka, který nekalé praktiky před zápasem s Bohemians připustil.


Jiří Kubíček

Důležitý losovací aktiv se pak má uskutečnit 24. června. Tedy pokud šéf soutěže Ivo Lubas nerozhodne o jeho posunutí. A právě na tento verdikt teď netrpělivě čekají v Brně i v Jihlavě. Pokud totiž termín zůstane a komise by o případném vyloučení Olomouce rozhodovala po něm, mohla by Hanáky vystřídat pouze Jihlava. Pokud naopak padne verdikt ještě před losováním, ligovou příslušnost by si zachovalo Brno.

"Případ pochopitelně sledujeme. Kdyby se objevila šance, jsme schopni okamžitě reagovat. O prvoligovou účast pochopitelně stojíme. I když by to bylo z hlediska českého fotbalu smutné vítězství," řekl LN mluvčí brněnského klubu Boris Keka, který zároveň přiznal, že klub za posunutí losování na svazu lobbuje. "Netlačíme na pilu. Spíš bych řekl, že v rámci obvyklých kontaktů zjišťujeme různá stanoviska k tomuto problému," vysvětlil Keka.

Ani v Jihlavě se teoretické šance na postup mezi elitu úplně nezříkají. "Sledujeme vývoj v této kauze a jsme připraveni tuto možnost případně využít," přiznává mluvčí klubu Miroslav Fuchs. "V Jihlavě ale spíš převládá zklamání, že se nám nepodařilo vybojovat postup sportovní cestou." Sám Lubas počítá s tím, že by konečný verdikt sdělil v pondělí nebo v úterý. "Mluvil jsem o tom s prozatímním šéfem ligového shromáždění Dušanem Svobodou, nejpozději v úterý to chceme rozseknout," řekl LN. Z jeho slov je ale patrné, že v případě potrestání Olomouce má blíže do ligy Jihlava.

"Maximálně bych to mohl odsunout na 29. červen a to je jen dva dny po rozhodnutí disciplinárky. Přitom se dá očekávat, že by se Olomouc v případě trestu odvolala, a dalších čtrnáct dní už čekat rozhodně nemůžeme," dodal šéf ligy. Olomouc ale věří v jiný scénář. Stále tvrdí, že k žádné korupci nedošlo.

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!