Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nejvhodnějším koučem pro reprezentaci je Vrba, mají jasno experti

Sport

  19:00
PRAHA - Experti se shodují, že nejvhodnějším kandidátem na post trenéra fotbalové reprezentace by byl Pavel Vrba. Rovněž si ale uvědomují, že Plzeň úspěšného kouče nejspíš do národního týmu nepustí. "Myslím, že doma máme dost kvalitních koučů. Jen vybrat toho pravého," míní bývalý reprezentant Ladislav Vízek.

Trenér fotbalistů Plzně Pavel Vrba foto: ČTK

Ladislav Vízek.

Ladislav Vízek
(bývalý reprezentant)
"Všichni si přejou Vrbu, ale byl by blázen, kdyby z pohodového týmu odešel do reprezentace. Jen ať se kvalitní trenéři přihlásí a předseda Pelta vybere. Taky se hodně mluví o Zdeňku Zemanovi. Ten by mi nevadil, protože preferuje útok, což nároďáku chybí. Ale jinak jsem proti zahraničním trenérům. Myslím, že doma jich máme dost. Jen vybrat toho pravého."

Sparta (zleva Jakub Otava, David Lafata, Ondrej Chovanec)

Ondrej Chovanec
(fotbalový agent)
"Nejvhodnějším kandidátem by byl Pavel Vrba, ale toho Plzeň nepustí. Odškrtávat můžeme i další jména - Karel Jarolím má lukrativní smlouvu, přes předsedu Peltu je neprůchodný Ivan Hašek a o Zdeňku Zemanovi zase Pavel Nedvěd řekl, že je to spíš trenér pro klub. Nakonec to dopadne tak, že osloví Jozefa Chovance, ale ten by to u novinářů a fanoušků měl stejně složité jako Míchal Bílek. Osobně si myslím, že vhodnými kandidáty by byli Dušan Uhrin mladší, který je mezi novináři nedoceněný, a Jakub Dovalil. Ten úspěšně vede jedenadvacítku a navíc mu spousta hráčů prošla rukama, takže většinu z nich zná. Oba by reprezentaci zvládli."

Bývalý český fotbalista Jiří Novotný v dresu Mostu.

Jiří Novotný
(bývalý reprezentant)
"Kandidátem číslo jedna je asi nejenom pro mě Pavel Vrba. A když ho Plzeň nepustí, tak Zdeněk Zeman. Moc vhodných kandidátů v Česku není. Musí to být osobnost, mít zkušenosti a národní tým posunout dál. To si myslím, že by se Zemanovi mohlo podařit. Navíc je neokoukaný."

Fotbalista Petr Švancara

Petr Švancara
(ligový útočník)
"Vidím jen jednoho kandidáta - Pavla Vrbu, kterého lidé z vedení asociace prostě musí přemluvit. Respektovali by ho hráči i fanoušci. Navíc by mohl znovu nakopnout Václava Pilaře nebo Petra Jiráčka, které už dřív trénoval. Kdyby ho klub nechtěl uvolnit, tak bych navrhoval, ať klidně trénuje jak Plzeň, tak reprezentaci. Myslím, že by to šlo skloubit. Musel by si vytvořit schopný realizační tým, kde by bylo klidně o dva asistenty víc. Pavel Vrba by pak nemusel mít s týmem tolik práce. Tohle řešení by mi nevadilo, protože další takhle schopní kandidáti tady prostě nejsou."

Autor:

Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!
Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!

Hledáme maminky, které s námi otestují oblíbené batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced. Obsahuje důležité vitamíny a minerály, včetně vitamínů A, C a...