Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Neuvěřitelné selhání. Pilot zříceného letadla s fotbalistou Salou neměl potřebnou licenci

Sport

  17:40
Londýn - Pilot letadla, v němž loni v lednu zahynul po pádu i fotbalista Emiliano Sala, neměl potřebnou licenci. Vyšetřovatelé neštěstí dospěli k závěru, že letadlo ani pilot David Ibbotson neměli oprávnění ke komerčnímu provozu. Informovala o tom BBC.

Vrak letadla, který byl nalezen v Lamanchském průlivu. foto: Reuters

Ibbotsonova licence vypršela v listopadu 2018. Podle zprávy vyšetřovatelů neměl Ibbotson oprávnění pilotovat v noci a chyběly mu zkušenosti k používání palubních přístrojů v letadle.

Sala se před zřícením zdroje nadýchal značného množství oxidu uhelnatého. Podle vyšetřovatelů měl fotbalista v těle navázán oxid uhelnatý na 58 procent hemoglobinu, přičemž životu nebezpečná je i hodnota 50 procent. Podle zprávy vyšetřovatelů mohlo takové množství plynu způsobit oběma mužům bezvědomí či srdeční zástavu. Jedovatého plynu se zřejmě nadýchal také Ibbotson, jeho tělo se však nenašlo.

Emiliano Sala.

Sala letěl v noci 21. ledna do Cardiffu, kam přestoupil z Nantes za 17 milionů eur coby nejdražší posila v historii velšského klubu. Jeho tělo bylo objeveno až po několikatýdenním pátrání v kanálu La Manche.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!