Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Newcastle tvrdě zasáhla koronavirová nákaza, musel uzavřít i tréninkové centrum

Sport

  14:36
Newcastle - Fotbalový Newcastle tvrdě zasáhla nákaza koronavirem a vedení klubu muselo podle britských médií uzavřít tréninkové centrum. Všichni hráči, realizační tým i zaměstnanci by měli hromadně podstoupit testy, zatím zástupci United potvrdili tři pozitivní případy z minulého týdne a další dva z víkendových kontrol.

Červená karta. Aleksandar Mitrovič z Newcastlu musel předčasně do sprch. foto: Reuters

Podle informací Sky Sports zůstalo tréninkové centrum uzavřené už v pondělí a fotbalistům bylo doporučeno, aby zůstali doma v izolaci. Otevřeno nebude ani dnes, zástupci klubu zatím situaci nekomentovali.

Vedení Premier League v pondělí oznámilo, že testy za uplynulý týden odhalily deset pozitivních případů. Konkrétní jména ani kluby, kterých se nákaza týká, ale nezveřejnilo.

Newcastlu v posledním zápase s Crystal Palace chyběla řada hráčů jako Allan Saint-Maximin, Andy Carroll, Jamaal Lascelles, Ryan Fraser či Isaac Hayden, klub ale neuvedl, co bylo důvodem jejich absence. Další utkání by United měli odehrát v Premier League v pátek, kdy je čeká Aston Villa. Podle pravidel soutěže se bude hrát, pokud bude mít klub k dispozici alespoň 14 zdravých hráčů.

Autor: